Sülearvutid

Uuel aastal veel kiiremaks: Intel tutvustas H20 Optane mälusid sülearvutitele

Intel Optane Memory H20 on järgmise põlvkonna mälumoodul sülearvutitele, mis peaks salvestuskiiruse uuele tasemele viima. Foto: Intel Corporation

Rubriiki toetab

Järgmise aasta esimeses pooles toob Intel müügile oma uue põlvkonna mälude seeria, mis muudab nii serverite kui õhukeste ultrabook´ide salvestuse veel palju kiiremaks.

Intel Optane H20 on Inteli järgmise põlvkonna salvestusseade nii õhukestele ja kergetele sülearvutite kui ka muudele väikestele mobiilsetele seadmetele. See on ehitatud Inteli Optane´i vahemälule, mis asub protsessori juures ning annab kokkuvõtteks SSD-laadse jõudluse tavalise kõvaketta hinnaga.

H20 puhul on Intel ühendanud Optane´i mälu nn quad-cell-cell (QLC) 3D NAND tehnoloogiaga, et võtta mõlemast tehnoloogiast parim.

Mis on Optane?

Arvutis on kiire operatiivmälu (RAM), mille maht on väike ning suuremahuline massmälu (kõvaketas või SSD), mille kiirus on võrreldes operatiivmäluga palju aeglasem. Seega on arvutitootjatele ja tarkvara arendajatele alati olnud väljakutseks operatiivmälu ja massiivse kõvaketta ressursi mõistlik jagamine, et tarkvara võimalikult kiiresti jookseks.

Inteli uus tehnoloogia pakub nii ülikiiret mälu kui ka suuremat salvestusruumi. Uudne mälutehnoloogia 3D XPoint säilitab andmeid mitte ränistruktuurides, nagu seda tehakse DRAM- ja NAND-tehnoloogiaga, vaid bitte hoitakse materjali enda molekulaarses struktuuris. 3D XPointi kasutavad Inteli Optane´i mälud lubavad seega rakendada uut lähenemisviisi salvestusruumile ja operatiivmälule.

Sülearvutites kasutatav Intel Optane Memory H20 with SSD on kõik-ühes PCIe M.2 siinile käiv moodul, milles sisaldub kiire operatiivmälu ja “traditsiooniline” SSD.

Poest osta ei saa

H20 ei tule eraldi poodidesse müügile, seda hakkavad kasutama sülearvutitootjad. Intel pakub tootjatele 512 GB või 1 TB salvestusmahuga NAND ketast, mida toetab 32 GB Optane´i mälu. Moodul töötab koos Inteli uusima, 11. põlvkonna “Tiger Lake” protsessoriperekonnaga. Kui palju kiirem uus tehnoloogia on, seda Intel veel ei avalikustanud oma eile toimunud esitlusel. Sülearvutitootjad hakkavad oma uusimatesse mudelitesse Intel Optane Memory H20 with SSD mooduleid paigaldama ilmselt 2021. aasta teises kvartalis, mitte varem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.