Sülearvutid

Uus USB-C standard lubab revolutsiooni: sülearvutite laadimine läheb kõvasti kiiremaks ja mugavamaks

USB-C pordid on küll tänapäeva sülearvutitel olemas, kuid laadimiseks neid üldjuhul ei kasutada.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Universaalsete USB standardite loomise eest vastutav organisatsioon USB-IF tõi avalikkuse ette uue USB-C standardi 2.1, mis lubab suuri muutuseid sülearvutite laadimises.

USB-C 2.1 lubab nimelt seadmeid laadida kuni 240 W võimsusega. Eelmise standardi (2.0) limiit oli 100 W, millest piisas küll telefonide ja muude väiksemate seadmete laadimiseks, kuid arvutite puhul jäi seda üldjuhul väheseks. 240 W peaks olema aga piisav, et laadida ka suuremaid ja võimsamaid läpakaid.

Kuigi sülearvutite disain muutub aina õhemaks ja kompaktsemaks, siis samal ajal on laadijad jäänud justkui kiviaega: kaasa antakse kohmakalt suured adaptrid, mille peab sisestama täpselt selleks ette nähtud porti. Samuti pole pordid universaalsed ja üldjuhul pole ühe läpaka laadijat võimalik teisel seadmel kasutada. Uue standardi toel toimuks aga laadimine ükskõik millisest olemasolevast USB-C pordist ja ilma suurte vooluadaptriteta.

Mänguläpakate laadimiseks jääb 240 W väheseks, enamik selliseid masinaid vajavad üle 300 W võimsust.

Füüsiliselt on USB-C 2.1 põhimõtteliselt oma eelkäijaga identne, seega ühilduvuse pärast muretsema ei pea: USB-C 2.0 sobivad USB-C 2.1 portidesse ja vastupidi.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.