Vead, mida uue sülearvuti soetamise juures kindlasti vältida tuleks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tanel Meos

Sülearvutit ostes tuleb arvesse võtta paljusid erinevaid tegureid ning pole olemas vaid ühte aspekti seadme juures, millele mõtlemisest piisab. Selgelt on olemas ka mõned konkreetsed vead, mida tuleks endale uut sülearvutit ostes vältida.

Ostan kõige odavama

Kuigi kõige odavama sülearvuti ostmine on rahakotile algselt sobiv, siis pikemas perspektiivis ei ole kõige odavama sülearvuti ostmine tihtipeale sugugi kõige parem lahendus.

Näiteks on odavad sülearvutit valmistatud tihtipeale kehvematest materjalidest nagu plastik. Õrn plastik loob aga olukorra, kus arvuti sisekomponendid võivad kergesti kahjustada saada. Seega kuigi alguses oli arvuti odav, siis võib juhtuda, et selle peab juba varsti välja vahetama, kuna selle eluiga ei ole eriti pikk.

Ostan kõige kallima

Teine äärmus kuhu sülearvutit ostes sattuda võib on kõige kallima võimaliku sülearvuti ostmine. See ei pruugi samas jällegi olla parim variant, kuna on väga kulukas. Otsida tuleks võimalust, kus hinna ja kvaliteedi suhe on kõige parem. See tähendab, et valida tuleks mõistliku sisuga arvuti, mis samas ei maksa üüratuid summasid.

Siiski on oluline mainida, et see reegel ei pruugi alati toimida. On inimesi, kelle töö lihtsalt nõuab kõige võimsamat võimalikku riistvara ning selle eest tuleb enamasti ka kopsakas summa välja käia.

Liidesed

Tänapäeval on erinevad õhukesed ja võimsad sülearvutid juba üsna levinud ning nende ostmine tundub väga ahvatlev. Siiski tasub mõelda ka sellele, kas arvutil on kõik vajalikud pesad olemas. Näiteks traditsioonilised USB 2.0 ja 3.0 pesad hakkavad juba vaikselt kaduma. See võib olla probleem, kui kui oled näiteks USB-mälupulkade kasutaja, siis võib pesade puudus otsustavaks saada.

Mida kõrgem resolutsioon, seda parem

Selgelt on suur osa sülearvutist ka selle ekraan. Sellest tulenevalt tundub loogiline valida ostu sooritades kõrgeimat võimalikku resolutsiooni pakkuv arvuti. Kuigi 4K resolutsiooniga videod on tõesti väga ilusad, siis ainult selle järgi endale sülearvutit osta ei maksa. Kui kõrge resolutsiooni jaoks praktiline vajadus puudub, siis võib uhke ekraan kergesti muutuda lihtsalt palju akut kulutavaks koormaks, millest sisulist kasu on vähe.

Ainult ühe näitaja peale mõtlemine

Sülearvutit soetades tuleks kindlasti vältida olukorda, kus mõtled liiga palju just ühe kindla näitaja peale arvuti sisust. Näiteks on muutmälu ehk RAM on lihtne ja väike number, mida tehnoloogiafirmadele reklaamida meeldib. Samas on arvuti juures palju muud olulist kui ainult muutmälu. Vaid mõnede näidetena tasuks tähelepanu pöörata ka protsessorile ning ka üldisele salvestusruumile.

Ultrabook pole ainuke valik

Õhukesed ja võimekad sülearvutid ehk ultrabookid on väga levinud ning need näevad suurepärased välja. Siiski tasub meeles pidada, et on ka teisi häid sülearvuteid, mis nii õhukesed ei ole, kuid on sobivamad näiteks hinna poolest. Seega ära lange reklaami ohvriks vaid vali variant, mis on just sinu jaoks parim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.