Sülearvutid

Viis programmi, mis su sülearvutis olema peaksid

Foto: Tanel Meos

Kasulikke programme, mida enda sülearvutisse paigaldada tasub, on palju, kuid siin on viis head soovitust, mida tasuks kaaluda

Foxit Reader

Foxit Reader on suurepärane PDF-failide lugeja, mis pakub nii mõndagi. Esiteks on see tasuta, mis tuleb alati kasuks, kuna iga pisema teenuse eest maksmine võib kokku kujuneda päris kulukaks. Foxit Reader pakub kõiki põhilisi funktsioone, mida ühelt PDF-failide lugejalt võiks oodata.

Olulist teksti saab üle värvida ning soovi korral saab luua ka ise PDF-faile. Tegu on iga seadme jaoks olulise programmiga, kuna tihtipeale saadetakse näiteks arveid või pileteid PDF-formaadis, seega tasub üks hea lugeja muretseda.

Foto: Foxit Reader

LibreOffice

Kindlasti kulub ühes korralikus arvutis ära ka üks korralik kontoritarkvara. Siin sobib ilmselt hästi LibreOffice, mis on üsna sarnane Microsoft Office teenustega, kuid ühe erandiga – tasuta. Seega kui soovid veidi kulusid kokku hoida, võib edaspidi dokumentide kirjutamiseks kasutada hoopis LibreOffice tarkvara.

Foto: LibreOffice

GIMP

Vahel tekib küsimus, et kuidas ka mina saaksin fotosid sama maaliliseks teha, kui mõned fotograafid? Alustuseks võib endale muretseda pilditöötlustarkvara GIMP, mis on lihtsasti kasutatav tarkvara ning on suunatud just inimestele, kes ei otsi 100 erineva funktsiooniga lahendust nagu Photoshop. Sarnaselt eelmistele on tarkvara tasuta allalaetav, seega igal juhul tasub kaaluda.

Foto: GIMP

Dropbox

Tänapäeval on palju erinevaid pilveteenuseid ning üks neist tasub ka endale valida, et tähtsad failid kaduma ei läheks. Heaks võimaluseks on Dropbox, mis laseb sul hoiustada enda jaoks vajalikke dokumente pilves. Soovi korral saad neile ligi ka nutiseadmes olevast Dropboxi rakendusest. Hea on ka see, et arvutit vahetades tuleb enda kasutajasse sisse logida ja kõik vajalikud dokumendid on kohe olemas.

Foto: Dropbox

CCleaner

Õpetusi selleks, kuidas enda arvuti heaks ja kiireks teha on palju. Üks lihtsamaid variante on enda arvutisse CCleaner puhastustarkvara paigaldamine, mis aitab saada ülevaadet sellest, kui palju su arvutis ebavajalikke faile on. Soovi korral saab need ka ära kustutada ning seeläbi enda masinat veidi kiiremaks muuta. CCleaner aitab seda teha kiirelt ja mugavalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.