Sülearvutid

Viis programmi, mis sülearvutis kindlasti olla võiks

Foto: Tanel Meos

Enda sülearvutile on aeg ajalt kasulik teha üks põhjalik puhastus. Mõnikord on vaja isegi uus osta. Millised on aga programmid, mis igas sülearvutis kindlasti olema peaksid?

Google Chrome

Veebibrauser on kõige alus. Sellega saavad suuresti tehtud meie igapäevased tegemised ning alla laetud ka programmid. Üheks heaks brauseriks on kahtlemata Google’i Chrome veebilechrome.pnghitseja. Selle plussiks on erinevad laiendused, mis brauserile märgatavalt funktsionaalsust lisavad. Laienduste valik on samuti väga suur.

Teine hea külg on Chrome’i Google’i kasutajaga sisselogimine. Peale uude arvutisse Chrome’i paigaldamist pole vaja teha muud, kui ennast sisse logida ja kõik paroolid, järjehoidjad ning ajalugu on kohe uues arvutis olemas.

f.lux

Uue sülearvuti soetamisel on kindlasti kange tahtmine seda pidevalt kasutada. Samas võib ekraanist tulev sinivalgus silmadele kehvasti mõjuda. Selle vältimiseks tuleks uude, kuid ka vanasse, sülearvutisse tirida programm f.lux, mis sätib ekraani valguse ning tooni kellaajast lähtuvalt..

Spotify

Arvutis peab olema ka võimalus muusikat kuulata. Selleks on tänapäeval selgelt üks parimaid lahendusi Spotify. Arvutis olev tasuta versioon ei ole muusika valimise osas ka nii piirav, kui telefoni variant, seega saab arvuti peal kasutada ka tasuta varianti. Premium staatuse puhul on aga plussiks see, et soovi korral saab kodus arvutis mõne hea esitusloendi kokku panna ja seda välja minnes kuulata.

Lightshot

Viise arvuti ekraanil kuvatavast materjalist kuvatõmmise ehk pildi tegemiseks on palju. Siiski nõuavad paljud võimalused liialt sahkerdamist. Hea ja lihtne lahendus on Lightshot. Ühe klahviklõpsuga ilmub kasutaja ette tööriist, millega saab valida sobiva ala, mida soovid pildile jätta. Seejärel on mitmeid võimalusi pildi peale joonistamiseks või kirjutamiseks ning viimaks saab pildi kas kopeerida, salvestada, välja printida või hoopis pilve laadida

Launchy

Launchy on üks hea lihtne programm, mis teeb ainult ühte asja, kuid teeb seda hästi. Tegu on tarkvaraga, mis laseb arvutist kiirelt otsida ükskõik millist kausta või programmi. Vajutades “Enter” klahvi valitud programm avaneb. Launchy’t saab seadistada ka nii, et see on alati nähtaval ehk näiteks brauserit kasutades on see paremal nurgas ning ei jää brauseri taha.

Avafoto: Tanel Meos

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.