Sülearvutid

Windows sai uuenduse, et vigane Inteli turvauuendus tühistada

Foto: Intel

Rubriiki toetab


Arvuti osta targalt –
Arvutitargalt!

Inteli protsessoritest avastatud turvavea parandus, mis mõjutab miljardeid arvuteid, on kursilt kõrvale kaldumas. Nüüd väljastas Microsoft Windowsi uuenduse, mis turvavea paranduse kõrvaldab.

Peale seda, kui Spectre’i turvaviga avalikuks tuli, asus Intel kiiresti turvaviga parandama. Peale paranduse välja saatmist sai sama kiiresti selgeks, et see on vigane – Windowsi puhul tekkisid probleemid, kus seadmed ei käivitunud või taaskäivitasid end iseeneslikult. Eelmisel nädalal hoiatas ka Intel, et nende veaparandus on omakorda vigane ning soovitas kasutajatel ja tootjatel seadmeid mitte uuendada, kuna uuendus võib kaasa tuua andmekao.

Microsoft väljastas seejärel Windowsi uuenduse, mis Inteli veaparanduse tühistab. Uuendus on väljastatud selliselt, et kasutaja peab selle manuaalselt ise alla laadima. Seega on uuendust mõistlik paigaldada vaid süsteemidele, mil on taaskäivitamisega probleeme.

Intel ütles väljaandele The Verge, et on leidnud vead Broadwelli ja Haswelli protsessorite puhul, mis taaskäivitamist põhjustasid ning töötab selle kallal, et uued uuendused kasutajateni tuua. Ivy Bridge, Sandy Bridge, Skylake ja Kaby Lake protsessorite puhul vea väljaselgitamine alles käib.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.