Sülearvutid

Windowsi uuendus: tee ühes programmis lahti mitu vahekaarti

Rubriiki toetab


Arvuti osta targalt –
Arvutitargalt!

Microsoft on testijatele väljastanud Windows10 järjekordse testversiooni, mille seekordsed uuendused on võimalused ühest programmist lahti hoida korraga mitut vahekaarti ning võimalus naasta oma töö juurde ühe klikiga.

“Sets” on funktsioon, mis võimaldab sul ühes programmis hoida lahti mitut vahekaarti vajaliku infoga. Oletagem näiteks, et töötad mõne e-kirja loomise kallal. Mail programmi aknas võib olla sul samal ajal lahti mitu vahekaarti, üks neist veebilehega, kust otsid õigeid viiteid, teine kalendriga kust kontrollid vajalikke kohtumisaegu ja kohti, kolmas OneNote dokumendiga, kust kontrollid mõnel koosolekul tehtud märkmeid. Nii võid teha igas programmiaknas, vältides seda, et arvutis on lahti kümneid erinevaid aknaid, millede seast õiget üles leida on pea võimatu.

Esmajärgus ongi toetatud Mail, Calendar, Edge ning OneNote, kuid on lootust et funktsioon laieneb tulevikus teistele rakendustele samuti.

Timeline: mine ajas tagasi

Teine põnev funktsioon avaldatud testversioonis on Timeline ehk ajajoon, mis võimaldab sul igal ajahetkel pöörduda tagasi mõne tegevuse juurde, mida varem tegid. Oletame, et olid ametis mõne pikema kirjatüki loomisega. Selle taustaks kuulasid sa oma lemmikmuusikaga playlisti, ning hoidsid avatuna mitmeid erinevaid veebilehti. Nüüd panid sa arvutis kõik programmid ja aknad kinni, et teha midagi muud, näiteks surfata Facebookis.

Soovides naasta oma kirjatöö juurde, piisab nüüd vaid tegumiribal olevale nupule vajutamisest ning arvuti näitab tegevuste logi mida hiljuti teinud oled. Kliki soovitud ajahetkele ning arvuti avab sinu kirjatöö Wordis, veebilehed veebibrauseris ning käivitab ka sinu lemmikmuusika.

Muide, see tegevus ei pea aset leidma mitte ainult sinu arvutis. Kui kasutad mitut seadet, piisab, kui oled sisse loginud oma Microsofti kontoga, ning tegevuste logi sünkroniseeritakse seadmete vahel, kusjuures toetatud on ka iOS ning Android seadmed.

Timeline funktsiooni toetavad esialgu Edge, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Maps, News, Money, Sports, ja Weather, kuid Microsoft on loonud arendajatele võimalused funktsiooni oma rakenduses toetada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.