Igasse pilootprojekti tuleb juba ideed konkursile esitades sisuliselt kaasata vähemalt kaks linna, millest üks peab olema Eestist. Targa linna tippkeskus on koostöös Eesti linnadega välja selgitanud kümme olulisemat vajadust, millele konkursiga lahendusi otsitakse.
„Pikalt on unistatud sellest, et Eesti linnad võiksid olla uute ja nutikate teadmispõhiste ideede testkeskkonnaks. Soovime selle unistuse nüüd süsteemselt ette võtta,“ rääkis Targa linna tippkeskuse asutaja ja direktor Ralf-Martin Soe.
„Meile teadaolevalt on see maailmas esimene taoline suurprogramm, mis ühendab linnade tegelikud vajadused ja tipptasemel teaduse,“ lisas ta.
Pilootprojektide oodatava tulemina valmivad maailmatasemel teadusuuringud ja prototüübid, mida on testitud vähemalt kahes linnas (sh ühes Eesti linnas). Lisaks peab igal pilootlahendusel olema rahvusvaheline kasvupotentsiaal.
„Ootame, et oma ideed esitaksid kõikvõimalikud nutikad – teadlased, insenerid, tootearendajad, disainerid, ettevõtjad jne – koos Eesti linnade ja valdadega, kus pilootprojekt läbi viia.
Projektide teadus- ja arendusmeeskonna tuumiku moodustavad üldjuhul TalTechi ja Aalto ülikooli teadlased, kes aitavad ideed koostöös linnadega reaalselt ka ellu viia,“ rääkis Soe.
Hindamiskomisjoni liige ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei julgustab ka kohalikke omavalitsusi oma ideid konkursile esitama ja julgelt Tallinna Tehnikaülikooli ja Aalto teadlasi kaasama.