Teadus ja tulevik

Ära maga võimalust maha: ühine digigeeniustega, kes otsivad taibutalgutel keskkonnalahendusi

Rubriiki toetab

8.–10. oktoobrini asuvad 2–5 liikmelised võistkonnad taibutalgutel võidu lahendama erilist ülesannet – looma digitaalseid andmetepõhiseid lahendusi, mis hakkavad keskkonda säästma ja maailma jätkusuutliku tuleviku poole kandma. Pane oma digigeeniustest tiim kirja hiljemalt 30. septembril.

Parimatele tiimidele on välja pandud 5000-eurone auhinnafond, tugevaim osaleja aga saab otse edasi ka Prototroni parima 50 sekka. 

Rahvusvaheline võistlus DeepHack toimub kolmel päeval virtuaalsena. See tähendab, et võistkonnad omavahel ei kohtu ning ka suhtlus mentorite ja teiste osalejatega toimub Interneti vahendusel. 

Taibutalgute esimesel ja teisel päeval kohtuvad võistkonnad mentoritega ning algab aktiivne töö lahenduse valmimise suunas. Kolmanda päeva lõuna ajal esitlevad võistkonnad juba valminud lahendusi.

Võistlema on oodatud tehnoloogiast, andmetest ja keskkonnast huvitatud tudengid, idufirmade ja ettevõtete esindajad ning vabakutselised spetsialistid. Suund on eelkõige sellel, et luua uudseid digitaalseid lahendusi, mis aitavad lihtsustada energia säästmist ning toetavad ringmajandusele ning ressursside efektiivsemale kasutamisele üleminekut.

Tipptasemel mentorid ja nimekad žüriiliikmed

Mentorite ülesanne on toetada ja abistada võistkondi häkatoni vältel nende küsimustele vastates ja väljakutseid täpsustades.

Taibutalgute mentoriteks on Cleantech Estonia projektijuht Kadri Piho, Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogiasiirde ekspert ja patendivolinik Mart Enn Koppel, Tallinna Strateegiakeskuse andmeanalüütik Hanna-Greta Veersalu, TCachet asutajaliige Kalle Palling, Tehnopoli rohetehnoloogia klastri juht Ragmar Saksing, RagnSellsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Rainer Pesti, Ülemiste City rohepöördejuht Mati Fjodorov, Cleantech Estonia tegevjuht Erki Ani, ja EASi innovatsiooni rahastuse tiimijuht Kaido Sipelgas. Loetelu võib veel täieneda.

Võitja selgub kolmandal päeval pärast lõpplahenduste esitlemist žürii liikmetele, kelleks on Tallinna Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping, Tallinna linna innovatsioonijuht Toomas Türk, Ülemiste City innovatsioonijuht Ursel Velve, K FinEst Bay Area arendusjuht Kustaa Valtonen, Telia IoT osakonna juht Vjatšeslav Antipenko ning IEEE Eesti ekspert ja Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi teadur Alar Kuusik.

Võistluse korraldavad TalTech koos EIT Digitali, EIT Raw Materialsi ja UltraHackiga. Niisugusena on tegemist esimese sarnase jõuprooviga Eestis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.