Teadus ja tulevik

Astu läbi! Tehnikaülikool kutsub täna kõiki lahtiste uste päevale

Huvilised saavad tutvuma minna ka Mereakadeemiaga. Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

TalTech ootab täna 25. veebruaril kõiki gümnasiste ja õppimishuvilisi külastama avatud uste päeva raames Baltimaade ainsat tõelist ülikoolilinnakut. Programm pakub võimalust väisata nii põnevaid loenguid, erialaseid töötubasid ning ka teaduslaboreid. Täna on rõhk suunatud kõigile viiele teaduskonnale: inseneri-, loodus-, majandus- ja IT-teaduskonnale ning mereakadeemiale.

Tehnikaülikooli rakendusfüüsika eriala tudeng Brit Keskra võrdles TalTechi ülikoolilinnakut maailmakuulsas Harry Potteri saagas tuntuks saanud Sigatüüka kooliga, vahendab TalTech. „Paralleele saab tõmmata nii ühtehoidva tudengkonna kui ka kindla veendumusega, et tänane ulme on homne reaalsus. Õppimishuvilised saavad ise veenduda, kuidas TalTech nn võlukunsti praktiseerib, osaledes töötubades,“ ütles Brit Keskra. 

Näiteks luuakse ise energiaallikas, millega laadida akupanka, samuti otsitakse vastust küsimusele, kuidas kasutada välku kodudesse elektri tootmiseks. Ka saab kätt proovida IT-töötoas, kus programmeeritakse robotid omavahel suhtlema. Lisaks praktilistele tegevustele saavad külalised osaleda nurjatu probleemi töötoas, kus otsitakse selgitusi ja lahendusi keerulisele ühiskondlikule probleemile

Kavas on ka „Digital manufacturing“ esmaesitlus – sellel sügisel alustav IT-teaduskonna uhiuus magistriõppekava on sündinud koostöös Madriidi Tehnikülikooli, Ungari Eötvös Lorándi Ülikooli ning Turu Ülikooliga. TalTechis on Baltimaade ainus ülikoolilinnak, kus lisaks rahvusvaheliselt kõrgetasemelisele õppe- ja teadustaristule on ka regiooni moodsaim raamatukogu, üliõpilasküla, saunad ja elav tudengimaja. Avatud uste päeval saab tutvuda ka TalTechi Mektory hoonega, kus asuvad ülikooli kõige innovaatilisemad prototüübid

Majatuuril räägitakse tudengitele suunatud uusettevõtluse programmidest ning TalTechi ja ettevõtete koostöövõimalustest. Lisaks õppimisele, teadustööle ja ettevõtluskoostööle käib TalTechis ka aktiivne tudengielu, millest avatud uste päeval annavad aimu nii TalTechi spordihoones toimuvad näidistreeningud kui ka Tudengielumess, kus üliõpilasorganisatsioonid tutvustavad oma seniseid saavutusi ning köidavad külalisi aktiivsete tegevustega.

TalTechi spordivõistkonnad on tunnustatud nii Eesti-siseselt kui ka ülemaailmselt. Nende seas on näiteks TalTech Cheerleaders, Eesti esimene võistlus-cheerleading’u klubi, kes osales 2019. aastal nii Euroopa meistrivõistlustel kui ka maailmameistrivõistlustel, saavutades seal silmapaistvaid tulemusi.

Ajakavaga saad lähemalt tutvuda siit!

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.