Teadus ja tulevik

Eesti tiim võitis ülikoolide idufirmade maailmameistrivõistlused

Rubriiki toetab

Milleks oodata?
Vastuvõtt on juba alanud.
Uuri lähemalt!

TalTech Mektory STARTER programmi idufirma Laava Tech pälvis ülemaailmsel ülikoolide idufirmade võistlustel University Start-up World Cup 2018 peapreemia.

8.–12. oktoobril Kopenhaagenis toimunud võistlustel University Start-up World Cup võistlesid 65 ülikoolide idufirmat rohkem kui 40 riigist üle kogu maailma 25 000 eurose peapreemia nimel. Meeskonnad jagunesid tegevusala põhjal kuude kategooriasse ning Laava Tech oli lisaks peapreemia võitmisele ka oma kategooria („Product & Design“) parim.

Võitjameeskond Laava Tech arendab LED-põhiseid valgustussüsteeme, et aidata tööstuslikes kasvuhoonetes optimeerida taimekvaliteeti ja suurendada saagikust. Nende tarkvara juhib LED-tulesid vastavalt iga taime valguse tüübi ja koguse vajadusele. See hoiab kokku energiat, vähendab valgusreostust ning suurendab saaki.

Lisaks Laava Tech´ile osales sellel võistlusel veel kaks Eesti meeskonda – toidukaubale “Parim enne”-indikaatorit arendav Timey ning keskkonnasäästlikku kiiremini ja suurema rahalise kokkuhoiuga puidujääkidest uusi tooteid võimaldavat 3D printimislahendust välja töötav 3cular. Kõik kolm tiimi on varem läbinud äriideede arendamise programmi STARTER ning programm on neile olnud hüppelauaks reaalsesse ettevõtlusesse.

Laava Techi asutaja ja Kopenhagenis tiimi esindanud Tatsiana Zaretskaya käes on ka selle aasta veebruaris Soomes Oulus äriidee esitlemise võistluse Polar Bear Pitching Competition võit.

Eesti kõrgkoolide ülese STARTERi äriideede arendamise programmi juht Piret Arusaar väljendas heameelt Eestit esindavate ja STARTER programmist välja kasvanud üliõpilastiimide konkurentsivõimelisuse üle rahvusvahelistel võistlustel. „Ülemaailmse idufirmade võistluste korraldaja sõnul eristas võitjat lisaks heale ideele professionaalne esitlus ja nähtav pühendumine,“ kiitis Arusaar.

Edu ja Tegu STARTER programm toimub 8 Eesti ülikooli ja kõrgkooli koostöös ning selle käigus pakutakse tiimidele seminaride ja mentorite abil tuge oma äriidee arendamiseks Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Ida-Virumaal. Programmis osalevad lisaks üliõpilastele ka gümnasistid ja kutsekoolide õppurid. STARTERi rahastajad on Haridus- ja Teadusministeerium ning Euroopa Sotsiaalfond.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.