Teadus ja tulevik

Elon Musk tutvustas sõbralikku humanoidrobotit Tesla Bot

Tesla Boti avalikustamise ajal juhtis Musk tähelepanu sellele, et inimestel on lihtne see “üle mängida”.Foto: Tesla

Rubriiki toetab

Tesla AI päeva ürituse ajal avalikustas ettevõtte tegevjuht Elon Musk roboti, mis peaks tema sõnul olema “sõbralik”.

Sellise robotiga väljatulek on üllatav, kuna Musk on olnud üks silmapaistvamaid tegelasi, kes on hoiatanud, et tehisintellekt võib olla avalikkusele ohtlik ja potentsiaalselt on tegemist suurima ohuga, millega me tsivilisatsioonina silmitsi seisame. 2017. aastal ütles Musk, et eduka ja ohutu tehisintellekti loomise tõenäosus on kõigest viis kuni kümme protsenti.

Eelmisel aastal New York Timesile antud intervjuus rääkis Musk Londonis asuvast DeepMindi ettevõtte loodud tehisintellektist väga kurjakuulutavalt. „Nende loodud tehisintellekti olemus on võimeline hävitama inimesi. Ma mõtlen, see on põhimõtteliselt „Sõjamängude” süžee,” ütles ta.

Eesmärgiks ehitada ohutu tehisintellekt

173 cm pikkuse humanoidroboti avalikustamine võib tunduda vastuolus Muski väljaöeldud murekohtadega. Selle asemel, et jätta nende arendamine osapooltele, kes tema arvates on vähem vastutustundlikud. Muski sõnul võiks Tesla olla ohutute ja eetiliselt korrektsete tehisintellekti ja robotite ehitamise eesrinnas.

Musk on kinnitanud kanda selles valdkonnas pärast OpenAI kaasasutamist. Ettevõtte missioon on järgmine: “Ehitada ohutu tehisintellekt (AGI) ja tagada, et AGIst saadavad kasutegurid oleksid võimalikult laialt jaotatud.”

Tesla Boti avalikustamise ajal juhtis Musk kindlasti tähelepanu sellele, et inimestel on lihtne see “üle mängida”.

Loodud inimest abistama

Tesla Bot on disainitud inimeste jaoks loodud maailmas navigeerimiseks ja on võimeline lahendama ülesandeid, mis on ohtlikud, korduvad või igavad. Ühe näitena võib välja tuua selle, et robotile antakse ülesanne minna poodi ja hankida vajalikud toiduained.

Muidugi tuleb meeles pidada, et hetkel oleme Tesla Botist näinud ainult PowerPointi slaide.

Roboti avalikustamine järgnes 90-minutilisele ettekandele mõnedest Tesla elektrisõidukitele saabuvatest AI uuendustest. Tesla Bot on sisuliselt ettevõtte sõidukite robotversioon.

“Meie autod on põhimõtteliselt ratastega pooltundlikud robotid,” ütles Musk. “On loogiline jätk panna see nüüd ka humanoidsesse vormi.”

Tesla otsib talente

AI päeva kasutati Tesla edusammude esiletoomiseks, et värvata ettevõttesse uusi talente.

Tesla kirjutas oma värbamislehel: „Arendage välja järgmise põlvkonna automaatika, sealhulgas üldotstarbeline, kahejalgne, humanoidne robot, mis on võimeline täitma ebaturvalisi, korduvaid või igavaid ülesandeid.”

“Otsime mehaanika-, elektri-, ja tarkvarainsenere, kes aitaksid meil kasutada oma AI-alaseid teadmisi väljaspool meie sõidukiparki.”

Tesla Boti prototüüpi on oodata järgmisel aastal. Ehkki Muskil on varasemalt esinenud viivitusi ja ta tutvustanud tooteid ammu enne seda, kui need avalikkuse ette tulemiseks tegelikult valmis on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.