Teadus ja tulevik

Euroopa suurim 3D printer printis äsja kahekorruselise elumaja

Foto:Kamp C.

Rubriiki toetab

Belgia ettevõtte Kamp C esitles hiljuti maailmale oma esimest 3D-prinditud kahekorruselist maja. Ehitise loomisel kasutati hiiglaslikku tsemendiprinterit BOD2, mille ehitajaks on firma nimega COBOD, vahendab CNET.

Maja printimine valmis koostöös kohaliku ehituskooli õpilastega ning selle printimiseks läks kogu õppeaasta peale kokku 15 päeva. Ehitus algas 2019. aasta novembris printeri ehitusplatsile toomisega ning kraana abil kokku ladumisega.

Printeri töölepanekuks läks muidugi vaja inimkäsi, ent töökorda saades suudab printer toimetada täiesti autonoomselt ning vajab vaid ühte inimest seda arvuti abil jälgima.

Kamp C sõnul jäävad nii maja kui ka printer hetkel platsile vaatamisväärsusena seisma, näitamaks inimestele tulevikus kasutatavaid ehitusvõimalusi. Lisaks loodab firma, et nad saavad ehk maja kunagi hakata välja rentima või hoopis elamiseks müüki panna.

3D-printimise põhilisteks eelisteks ehitustöödel on jätkusuutlikum ning rahaliselt odavam olemus. Äärmiselt tähtis on ka printeri võimekus olla kõiksugustel planeeringutel väga paindlik.

Järgmisena soovib Kamp C 3D-printimise abil kätt proovida tuulegeneraatorite ning ujumisbasseinide loomisel. Kuidas maja välja prinditi, saab näha siit:

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.