Teadus ja tulevik

Google Maps aitab nüüd metsatulekahjusid kaardistada

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

  • TalTechi Arengufond kutsub:
  • toeta Ukraina tudengite õpet.
  • Anneta siin!

Google lisas oma kaardirakendusse Maps uuenduse, mis kuvab peaaegu reaalajas metsatulekahjude ulatust. Lahendus lisati seoses Californias lõõmavate tulekahjudega ning see toimib hetkel vaid USAs, vahendab The Verge.

Lisaks tulekahjude suurusele näidatakse kätte ka teesulud ning liiklejad suunatakse võimalikult ohutut marsruuti pidi eemale. Kui keegi on enese teadmata sattunud tulekahju lähedale, antakse sellest märguandega teada.

Täpne informatsioon võib elusid päästa, eriti kui keskkonnaolud võivad tule levides väga kiiresti muutuda. Uus lahendus ammutab informatsiooni ka California kuberneri hädaolukorra staabist (California Governor’s Office of Emergency Services).

Google arendajate sõnul kimbutasid inimesi varem tulekahjuga seotud informatsiooni otsides kas andmete vähesus või selle kehvasti sorteeritud üleküllus. Lisaks ei saanud kõiki allikaid usaldada, mis omakorda võib ohutuse asemel viia ohtliku olukorrani.

Seega lisaks rakendusele tõstab Google otsingus nüüdsest kõige usaldusväärsemad ning enimloetumad uudised ning informatsiooni jagavad lehed.

Tulekahjude piiritlemisel kasutakse NOAA satelliitide ning Google Earth maastikuanalüüsi abi. Uuritavat ala värskendatakse iga tunni tagant.

Google soovib lahenduse peatselt viia ka teistesse riikidesse ning loodab, et sellest lõikavad lisaks inimestele kasu ka päästeteenistused. California metsatulekahjud muutuvad tänu kliimasoojenemisele aina laastavamaks, praeguse seisuga lõõmab osariigis enam kui 300 ala.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.