Teadus ja tulevik

Hea võimalus: suurettevõtted otsivad digilahendusi probleemidele, mida saab arendusmaratonil lahendama hakata

feds_hacked.jpeg-0d18e.jpg

Rubriiki toetab

Kaheksa tuntud Eesti suurettevõtet tööstus- ja logistikasektoritest otsivad 8. novembril uusi digilahendusi oma väljakutsetele, seotud nii tootearenduse kui tööprotsesside parendamisega. Tudengid saavad aidata need digilahendused välja töötada ning kasuta võimalust seeläbi töötada ettevõtete päris probleemidega, luua suhteid tulevase praktika- või töökoha nimel või jätkata saadava sisendi pealt teadus- või uurimistööd.

Juba kolmandat korda kutsuvad EAS ja Teaduspark Tehnopol tööstuse digitaliseerimisest innustunuid tööstust targemaks häkkima – nii Ideepäevale kui Arendusmaratonile.

Oma väljakutsed lahendamiseks toovad ja meeskonnaliikmeid otsivad uuendustele avatud ettevõtted: Elektrilevi, Raasiku Elekter, Fein-Elast Estonia, Ericsson Eesti, Incap Electronics Estonia, Palmse Mehaanikakoda, Operail ja Eesti Raudtee. Täpsemalt saad kõikide probleemipüstituste kohta lugeda siit.

Ideepäeval otsitakse ja valitakse lahendusi tööstusettevõtete poolt tõstatatud probleemidele ning see toimub rahvusvahelise tööstusmessi Instrutec raames 8. novembril Eesti Näituste Messikeskuses. Kaks nädalat hiljem, 21.-23. novembril toimub Mustamäel, Teaduspargis Tehnopol Tark Tööstus Arendusmaraton, kus Ideepäeval loodud lahendusi valideeritakse, prototüübitakse ning arendatakse nende rakendamiseks välja ärimudel.

Arendusmaratonile võib lahendamiseks tuua ka uusi väljakutseid, mis ei käinud läbi Ideepäevalt. Ootame kõiki huvilisi eeskätt just IT-firmadest, aga kindlasti ka tööstusettevõtetest, disainiagentuuridest, ülikoolidest ja mujalt, et muuta Eesti suurimat majandussektorit konkurentsivõimelisemaks.

Mõlemad üritused on eestikeelsed ja osalejatele tasuta. Registreerida saab siit.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.