Teadus ja tulevik

Intervjuu ja galerii: Tallinnas toimub maailma suurim robootikaüritus, mida veel täna külastada saad

Robotexil näeb kõikvõimalike eritüüpi roboteid. Foto: Ivo Krustok

Rubriiki toetab

Ole tulevikuks valmis!
Võta vastu #AIväljakutse
Registreeru kohe!

Veel täna on võimalik Tallinnas Näituste Messikeskuses külastada maailma suurimat robootikasündmust Robotex, mille tegevjuht Ave Laas Geeniusele ka seni toimunust ülevaate andis.

Üle poole üritusest on läbi, kuidas teil seni läinud on, millised tunded on?

On läinud väga hästi. Meil on väga palju külalisi, eriti täna kui on laupäev ja pered tulevad vaatama. Oleme sel aastal vahetanud asukohta, mis on ennast õigustanud, võimaldades meil järjest rohkem võistlejaid vastu võtta. Ennekõike on mul aga hea meel selle üle, et meil on väliskülalisi 26 eri riigist ja oleme saanud Robotexi kindlalt maailmakaardile.

Mis teid isiklikult selle aasta ürituse juures kõige enam rõõmustanud on?

Mind rõõmustavad need inimesed, kes seda teevad. Olen isiklikult tohutult vaimustunud meie noortest võistluse koordinaatoritest. Meil on näiteks kolm poissi, kes ööd ja päevad läbi teevad imet rahvusvaheliste tiimide ja võistlustega, et kõik oleks piisaval tasemel ja võitlejad saaksid võistlusrõõmu kätte.

Mida ütleksite lugejale, kes hetkel veel kodus istub. Miks ta peaks kohale tulema?

Oleme üritanud kokku panna nii mitmekesise programmi, et siia kutsuda absoluutselt igat ühte, keda tehnoloogia natukenegi huvitab. Tehnoloogia on meie ümber ja peame sellega, meeldib see meile või mitte, harjuma. Ja reeglina inimesele meeldib kui tehnoloogia neid abistab.

Meil on võimalik näha mõnusat läbilõiget sellest, kus me Eestis tegelikult oleme. Meil on sel aastal väga kõvasti esindatud haridusrobootika. Kohal on erinevad ühingud, liidud, programmid, tootjad ja teenusepakkujaid, kes neid roboteid maale toovad ja koolitusi korraldavad. Robootikaringid on praegu väga populaarsed. See on üks osa Eestist.

Teise poole pealt on meil kohal ka kõrgtehnoloogiline Eesti. Meil tõesti ongi ettevõtted, kes teevad päris roboteid – nagu näiteks Cleveron – ja kes suudavad olla maailmas mõnes mõttes isegi müüdimurdjateks.

Maailma suurim robootikaüritus

Robotex on 17 aastaga kasvanud tõeliseks tegijaks kogu maailmas. Võrreldes eelmise aastaga registreerus reedel alanud üritusele võistlema pea pole rohkem roboteid – kokku ligi 1600 tükki. Robotiehitajaid on pärit 26 erinevast riigist ja kokku on neid üle 3500.

Korraldajate hinnangul külastab üritust kolme päeva jooksul tõenäoliselt kuni 20 000 inimest 37st eri riigist, tehes Tallinna Näituste Messikeskusest sellel nädalavahetusel tõelise robootikakeskuse.

Teise päeva messimuljetest annab ülevaate allpool olev galerii.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses