Maailmamuutvad projektid, mis on alguse saanud TTÜst

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Disaineri nägemus TTÜ isejuhtivast sõidukist. Foto: TTÜ/Silberauto

TTÜ kirjutab oma lehel, et kõik teavad, et tehnikaülikoolis on alatasa midagi põnevat teoksil. Selle tõestuseks tõi kool välja ka 5 maailmamuutvat projekti, millega ülikoolis tegeletakse.

Isejuhtivad autod

Transporditööstuses on põnevad ajad. Seni suuresti juhtide oskustega arvestanud tööstus on tegemas kannapööret ning liigub autonoomsete sõidukite suunas. Põnevad arengud uut liiki transpordivahendite liiklusohutuks loomisel tähendavad ka uusi töökohti autotööstuses – vaja läheb high-tech mehaanikuid, tarkvaraarendajaid ja süsteemijuhte.

TTÜ iseauto on üks maailma vallutav isejuhtiv auto, mis valmib koostöös Silberauto ja TTÜ partneri ABBga juba tänavu sügiseks. Ligi kahekümnest tudengist koosnev tiim arendab praegu tehisintellekti tarkvara ja kontrollerite elektroonikat. Samuti panustatakse turvalisusesse, andmeturbesse ja autonoomsesse laadimissüsteemi.

TTÜ küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskus

Turvalisuse mõiste omandab igal aastal uusi tähendusvarjundeid. Füüsilise kaitstuse kõrvale on tekkinud ülisuur vajadus hoolitseda ka oma virtuaalse julgeoleku eest. TTÜ küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse eesmärk on Eesti küberjulgeoleku kompetentsi ja võimekuse tõstmine. Keskus on tegija näiteks krüptograafia, küberkriisihalduse, kriitilise infoinfrastruktuuri kaitse ja võrguturbe alal.

Üks huvitav suund on digitaalne ekspertiis – see on arvutitesse aja jooksul talletunud info, kirjavahetuste, kõne- ja jutulogide analüüsimine, mis uurijad keerukate kuritegude motiivide- ja sooritajateni juhatavad.

Loe teiste projektide kohta siit.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.