Teadus ja tulevik

Mektory start-up võistlusel võidutses roheline mõtteviis

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

TalTech Mektory StarterTech programmi ja start-up võistluse finaal toimus eelmisel nädalal ja Grand Prix võitjaks tunnistati CompAct meeskond, mis nõustab ettevõtteid säästvate ja keskkonnasõbralike praktikate osas, mis samas tagavad firmale ka kulude kokkuhoiu.

Võitjat ootab ees pooleaastane eelinkubatsiooni programm Mektory Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses.

Üheteistkümnest Mektory Start-up võistluse finaalpitchini jõudnud meeskonnast sai teise koha meeskond Timey, mille kaks asutajat, Laurent Läheb ja Martin Möllits, on TalTechi keemia eriala magistrandid. See meeskond arendab nutikat “parim enne”-indikaatorit toidukaubale, mis võimaldab tarbijatel valida kauplusest alati värske toode.

Timey peab juba läbirääkimis oma toote piloteerimise osas ühe maailma suurima kalatootja ja Põhjamaade piimatootjaga. Meekond võitis kevadel ka STARTERtech programmi ning pälvis 5500 euro suuruse prototüüpimise toetuse tehnoloogiliste äriideede konkurssil Prototron. Selle aasta juunis pälvis Timey USA-s äriarendusprogrammi NGAL ehk „Network Globally, Act Locally“ peapreemia. Lisaks osales meeskond ka Taanis University Start-up World Cup 2018 võistlusel. Tänase seisuga on Timey ka Ajujaht 2018 TOP30s.

Mektory konkurssi kolmanda koha vääriliseks tunnistati meeskond Smart Immobilizer, mis arendab pihustatavat kipsilaadset lahast, millega oleks võimalik lihtsamalt fikseerida vigastused. Smart Immobilizeri meeskond, kes teostab oma äriidee jaoks vajalikke uuringuid TalTechis, valiti eriauhindade vääriliseks ka Tehnopoli Startup Inkubaatori, Tallinna Loomeinkubaatori, Prototroni rahastu ja Ergo kindlustuse poolt.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.