Panoraam on pandud kokku 142 pildist ning paljastab kaugel iidse jõe delta kraatri äärepiirkonna. Kaamerasüsteem suudab näidata detaile, mis on kulgurist 3–5 millimeetri lähedusel ja selle vaateväli ulatub ka horisondil olevate nõlvadeni, mis asuvad 2 kuni 3 meetri kaugusel.
Mastcam-Z on kahe kaameraga süsteem, millel on muuhulgas suumifunktsioon, mis võimaldab kaameratel suumida, fokuseerida ja teha kõrglahutusega videot, samuti annab edasi hea kvaliteediga värve ja 3D-pilte Marsi pinnast. Tänu kaamera eri funktsioonidele saab Perseverance’i robotist astrobioloog üksikasjalikult uurida nii väga lähedal kui kaugemal asuvaid objekte.
Kaks Perseverance’i Mastcam-Z topeltkaamera kaamerat on paigaldatud kulguri mastile 6 meetri kõrgusele. Stereovisiooni (võimaldab teha kindlaks pildi sügavus ning kaugus objektidest) tagamiseks on kaamerad üksteisest 24,1 sentimeetri kaugusel ja oskavad teha värvilisi pilte, mille kvaliteet on sarnane digitaalse HD-kaamera kvaliteediga.
Kaamerate abil saavad teadlased hinnata Jezero kraatri geoloogilist ajalugu ja atmosfääriolusid ning tuvastada kivimite ja setete koostist, ja lisaks saab missioonimeeskond teha ka kindlaks, millistelt kaljudelt peaks kulgur tulevikus rohkem infot koguma.
“Kulgur maandus väga magusas kohas, kust on näha erinevaid vaateid, mis on sarnased piltidele, mida on jäädvustanud oma maandumiskohtades varem ka teised missioonidel käinud kulgurid Spirit, Opportunity ja Curiosity,” ütles Arizona osariigi ülikooli maa- ja kosmoseuuringute osakonna teadlane Jim Bell.
Esimene aruanne kulguri helikopterilt
Lõuna-Californias asuva NASA uurimiskeskuse missioonikontrollerid on saanud ka esimese aruande kulguri helikopterilt Ingenuity. Aruandest selgus, et nii Ingenuity, mis jääb kulguri külge kinnitatuks 30–60 päevaks, kui ka selle tugijaam (kulguril asuv elektrikarp, mis hoiab sidet pöörleva rootormasina ja Maa vahel), toimivad ootuspäraselt.