Kindel on aga fakt, et korraliku teadmiste ja kogemuste pagasi saab nii füüsikas, matemaatikas, infotehnoloogias, programmeerimises ning suurandmete töötluses.
Tallinna Tehnikaülikooli üks suurimaid väärtusi on interdistsiplinaarsus – õpe ei piirdu vaid ühe konkreetse teaduskonna teemadega, vaid õppesse on integreeritud ka teiste teaduskondade teemasid. Lisaks on tudengitel võimalik vabaainetena võtta kasvõi majanduse või tööstuse aineid ja seeläbi oma hariduse laiapõhjalisust veelgi suurendada.
Millised eeldused peavad õppuril rakendusfüüsikasse sisenemiseks olema?
Kõige tähtsamateks eeldusteks on kindlasti huvi: soov saada teada, kuidas asjad töötavad, vaja on loogilist mõtlemist ning võimekust näha seoseid ja põhjuseid. Kui need on olemas, on väga paljud uksed koheselt valla.
Millised on lõpetanute tulevikuvõimalused?
Bakalaureuse kraadi omandades lähevad rakendusfüüsikud peaaegu sajaprotsendiliselt midagi edasi õppima.
Kui me räägime aga töökohtadest, siis enim haaratakse selle eriala lõpetanuid analüütika-, pangandus-, teadusettevõtetesse ja paljudesse teistesse asutustesse. Saadud oskused aitavad paljuski kaasa, sest seda läheb alatihti vaja reaal-inseneri suunaga aladel, ITs, meditsiinifüüsikas, energeetikas ning materjalifüüsikas jne.