Teadus ja tulevik

Musk ja SpaceX saatsid edukalt orbiidile järgmise partii internetisatelliite

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Elon Muski kosmoseettevõte SpaceX viis laupäeval edukalt orbiidile järjekordse partii internetisatelliite. Kosmose poole saadeti seekord Falcon 9 raketiga 52 Starlinki lairibasatelliiti. 

Rakett tõusis õhku laupäeva õhtul Floridas Kennedy kosmosekeskusest ning naasis edukalt tagasi Maale umbes üheksa minutit hiljem, maandudes SpaceX-i droonilaeval “Of Course I Still Love You”.

Tegemist oli kaheksanda lennuga just selle konkreetse Falcon 9 jaoks, mis muuhulgas viis ka mullu NASA astronaudid rahvusvahelisse kosmosejaama, vahendab Insider

Muski kuulus plaan on hiljemalt 2027. aastaks toimetada orbiidile üle 40 000 satelliidi, mis hakkavad pakkuma kiiret ühendust ka maailma kõige kaugematesse paikadesse, kuhu muidu internet ei ulatu.

Hetkeseisuga kasutab Starlinki beetateenust 10 000 inimest ja SpaceX teatel on projekti ootejärjekorda ennast pannud juba üle 500 000 inimese. Ka Eesti aadressitega on võimalik end juba ootejärjekorda panna. Loe lähemalt siit, kuidas seda teha.

Samuti peab ettevõte ligi 5,7 ​​miljardi euro suuruse “Project Gigabit” projekti raames nõupidamisi Briti ametnikega Starlinki laiendamise üle maapiirkondadesse.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.