Teadus ja tulevik

Soovid omandada teadmisi, mida tööturul päriselt vaja läheb? TalTech kutsub tutvuma magistriõppe võimalustega

Uuel õppeaastal avatakse 39 magistrikava

Foto: TalTech

Rubriiki toetab

  • TalTechi Arengufond kutsub:
  • toeta Ukraina tudengite õpet.
  • Anneta siin!

TalTechis toimub 7.–10. märtsini magistriõppe infonädal, kus ülikooli õppejõud tutvustavad vastuvõtutingimusi, õppekorraldust ja erialasid. Infonädal avatakse 7. märtsil kell 18 ülikooli peahoone aulas toimuva infotunniga, kus antakse ülevaade vastuvõtutingimustest (otseülekannet saad jälgida veebist SIIT). 

Lisaks toimuvad nädala jooksul erinevatele magistrikavadele keskenduvad infotunnid (täpset ajakava näed teaduskondade kaupa SIIT ja infotundidesse saad registreerida SIIN), kus programmijuhid räägivad huvipakkuvatest õppekavadest ja muidugi lubatakse kõigil küsida ka küsimusi. Suurem osa infotunde toimub hübriidvormis ja neid saab jälgida neid ka virtuaalselt. 

Eesti innovaatilisimas ülikoolis pakutakse magistriõpet inseneri-, loodusteaduste, äri ja merenduse alal. Ning muidugi ei saa jätta mainimata infotehnoloogia õppevõimalusi. Kokku avatakse uuel õppeaastal 39 magistrikava. Et TalTechi ja uuendusmeelsuse vahele võib joonistada võrdusmärgi, sihitakse kõigi teaduskondade magistriõppe kavad paika tööturu uuenenud vajadusi silmas pidades. 

Infotehnoloogias on üks kuumemaid teemasid, mis äri omajagu ümber kujundab, praegu tehisintellekt. Selles valdkonnas on omajagu põletavaid küsimusi ja tehisintellekti käsitlevad ka pea kõik IT-teaduskonna magistrikavad.

Tehisintellektilt oodatakse usaldusväärsust

Tehisintellekt (AI) ei ole enam midagi uut, kuid üha rohkem tuleb tähelepanu pöörata selle usaldusväärsusele. Ka Euroopa AI-strateegias on välja toodud, et suur murekoht on tehisintellekti vähene usaldusväärsus ja kerge rünnatavus: paraku teevad praegused AI süsteemid tihtipeale “rumalaid” otsuseid. 

Eriti oluline on usaldusväärsus sellistes kriitilistes valdkondades, nagu meditsiin, transport, kõikvõimalikud riiklikud süsteemid ja andmed, kaitsevaldkond. AI laiem rakendamine tähendab, et tagama peab selle usaldusväärsuse.

AI on Eesti edasise arengu võtmeküsimus

AI ning tarkvara usaldusväärsus ja turvalisus on tugevalt arvutiseeritud Eestis edasise arengu võtmeküsimus ning sellepärast on meie teadlaste ja tudengite võimekuse tõstmine selles valdkonnas kriitilise tähtsusega e-Eesti edasiarendamiseks. 

TalTechi infotehnoloogia teaduskonnas tegeletakse just sellega, et tehisintellekt oleks eetiline, (küber)turvaline ja usaldusväärne. Pea kõik infotehnoloogia teaduskonna magistrikavad käsitlevad tehisintellekti ja selle arendamist.

Kui soovid oma teadmisi täiendada Eesti uuendusmeelseimas ülikoolis, vaata sisseastumisinfot SIIT ning et teada saada, milliste teeotsadeni teadmiste täiendamine võib juhatada, osale ka magistriõppe infotundides.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.