Teadus ja tulevik

SpaceX saatis orbiidile järgmised 60 interneti-satelliiti

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Elon Muski ettevõte SpaceX saatis eelmine nädal Floridas Canaverali neemelt orbiidile Starlinki satelliitide 16. partii. 60 satelliiti kandev Falcon 9 rakett tegi rekordilise seitsmenda õhulennu. 

Elon Musk on seadnud eesmärgiks orbiidil olevate satelliitide abil edastada internetti Maa kõige kaugematesse paikadesse. Lisaks oli eelmine nädal toimunud õhkutõus ettevõtte jaoks tähistamist väärt lend. 

Nimelt oli tegemist SpaceX-i 100. lennuga. Tänavu on ettevõte teinud kokku 23 lendu, mis on rohkem kui ühelgi varasemal aastal.

SpaceX plaanib esialgsetel andmetel saata orbiidile kokku lõpuks kuni 42 000 Starlinki satelliiti, mis hakkavad Maale edastama kiiret internetti. Hetkel on orbiidile jõudnud ligikaudu 830 töötavat satelliiti.

Hetkel töötab SpaceX oma avaliku beetatesti laiendamise nimel, mida praegu pakutakse piiratud arvule klientidele Kanadas ja USA põhjaosas.

Mõni päev enne Starlinki satelliite kandva raketi õhkutõusu, väljus Californias Vandenburgi õhujõudude baasist ka teine Falcon 9, mis kandis uut NASA ja Euroopa Kosmoseagentuuri Sentinel 6 Michael Freilich satelliiti. 

Sentinel 6 Michael Freilich satelliit on mõeldud globaalse merepinna tõusu jälgimiseks ja ilmaennustuse parandamiseks.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.