Teadus ja tulevik

Tallinna Tehnikaülikoolis algas vastuvõtt uuendatud riistvara arenduse ja programmeerimise õppekavale

TalTechi arendatav 3D printer. Foto: Lauri Kollo/TalTech

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) algas vastuvõtt uuendatud riistvara arenduse ja programmeerimise bakalaureusekavale. Tegemist on IT-teaduskonna ainsa õppekavaga, mis annab teadmised nii riistvarast kui tarkvarast.

Eriala programmijuhi Andres Eegi sõnul on uuenduse eesmärk vastata kiiresti muutuva maailma väljakutsetele ning IT- ja elektroonikaettevõtete vajadustele. “Riistvara arendus ja programmeerimine sobib hästi neile, kes tahavad lisaks äppidele ja tarkvarale aru saada terviklahendustest,” selgitas Eek.

Uuendatud õppekavas oluline osa riistvaral, riistvaralähedasel programmeerimisel ja kommunikatsioonitehnoloogiatel. “Meilt saavad noored universaalse ettevalmistuse ning oskuse näha suurt pilti, mõista füüsilisi seadmeid ja luua ise lahendusi, mis muudavad inimeste elu paremaks,” rääkis Eek. Eek tõi näiteks nutika koduse tehnika ja iseõppivate tootmisliinide lahendused, mille eri elementide loomisega alustatakse koolipingis.

Kui tarkvaraarendajate põud on üldtuntud fakt, siis Eegi sõnul on tegelikult riistvara arendajatest nii Eestis kui mujal maailmas vaat et suuremgi puudus. “Nutimaailma kasutajale on nähtav pigem tarkvaraline kasutajaliides, kõige aluseks olev riistvara jääb selle varju. Spetsialistide puudus on seda teravam ning huvitava töö ja tasu leidmise võimalused on väga head,” kinnitas Eek. “Valdkonna ekspertide palgatase äärmiselt konkurentsivõimeline nii Eestis kui välismaal.”

Eegi sõnul annavad teadmised riistvarast konkurentsieelise ka neile, kes soovivad hiljem valida tarkvaraarendaja või süsteemiarhitekti elukutse. „Valikained annavad rohkem võimalusi teadmiste ja oskuste profiili kujundamiseks. See lisab nii motivatsiooni õppimisel kui ka paindlikkust tulla toime kiiresti areneva tehnoloogiasektori väljakutsetega,” rääkis Eek.

“Ettevõtted ootavad noortelt spetsialistidelt tasakaalustatud teadmisi. Lisaks akadeemilisele alusharidusele ja erialateadmistele eeldatakse oskust neid teadmisi praktiliste ülesannete lahendamiseks rakendada ning iseseisvalt ja jätkuvalt täiendada,” sõnas Eek.

Selleks kasutatakse TalTechi IT-teaduskonnas üha enam õppemeetodina projektiaineid, mis annavad võimaluse loengutes õpitut praktilise rakendamise läbi kinnistada ja laiendada. “Projektiainetes saab meeskonnatöö kogemuse piiratud aja ja vahendite tingimustes, nii nagu reaalses elus. Ülesanded tulevad eelistatult ettevõtetest või TalTechi uurimisgruppidest,” lisas Eek. Põnevaid ülesandeid on tudengitele lahendamiseks pakkunud näiteks Telia, Ericsson ja Stoneridge ning tudengid on saanud nii kogemuse ettevõtete töödest-tegemistest.

TalTechis algas sisseastumisavalduste vastuvõtt 1. detsembril. TalTechis kehtib lävendipõhine vastuvõtt ning kõik, kes lävendi ületavad, on ülikooli vastu võetud.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.