Teadus ja tulevik

TalTechi e-tervise õppekava tiimid saavutasid edu iduettevõtetele suunatud kiirendiprogrammides

MedBites, mis aitab tuua tervishoiumaastikule paindlikud töötingimused, on jõudnud Ajujahi TOP20 lahenduste hulka.Foto: TalTech

Rubriiki toetab

  • Otsusta, kuhu lendad – vali sobiv mikrokraad.
  • Avaldusi saab esitada kuni 12.08.
  • Vaata lähemalt!

2021. aasta sügisel e-tervise magistriõppe arendusmaratonil käivitatud innovatsiooniprojektid on pärast kevadsemestri edasiarendusi osalemas ning kandideerimas erinevatesse iduettevõtetele suunatud kiirendiprogrammidesse. TalTechi meeskonnad on jõudnud nii Prototroni, Ajujahi, Accelerate Estonia ja EIT Jumpstarteri parimate sekka.

Turvaline keskkond ideede katsetamiseks

Häkatonile järgneva semestriprojekti valikaine eesmärk on pakkuda tudengitele turvalist keskkonda oma ideede katsetamiseks ning välja töötamiseks. Õppeaine ülesehitus võimaldab valdkonna ekspertide toel ning tagasiside põhjal loodud lahendused põhjalikult läbi mõelda ning jõuda etappi, kus ollakse valmis tudengiprojektist liikuma edasi reaalse äriidee loomiseni kiirendiprogrammis.

E-tervise õppekava programmijuhi Kadi Lubi sõnul näitab motivatsioon, millega meeskonnad oma projekte arendavad, väärtuslikku tagasisidet ka õppekavale ja selle sisule. Meeskonnad ei panustata ainult kiire idee loomisesse, vaid nähakse vaeva innovaatiliste lahenduste erinevate aspektidega – IT-tehniliste küsimustega, metodoloogiliselt korrektse uurimis- ja arendustööga ning muidugi loodava lahenduse enda sisu ja väärtusloomega.

“Lisaks kõigele arenevad samuti tiimiliikmete olulised ülekantavad oskused nagu meeskonnatöö, koostöö erinevate huvigruppidega, kommunikatsiooni ja esitlusoskused. Need on iga innovatsiooni elluviimisel hindamatu väärtusega ja edusse panustamisel kriitilised tähtsusega,” märkis Lubi.

Viis meeskonda jõudsid lahendus loomiseni

Häkatonil alustatud ideedest jõudsid lahenduste välja töötamiseni viis semestriprojektis osalenud meeskonda – Huggy, MedBites, Alzy, Snuufy ja TheraSync. Seda, et antud lahenduste järele on turul suur vajadus näitavad juba käesolevad tiimide saavutused. Alzy, dementsusega inimestele ja nende lähedastele pühendatud platvorm, jõudis häkatoni raames otse Prototron programmi TOP50 sekka.

Enneaegsete vastsündinute juhtmevaba monitoorimise võimalusega töötav Huggy osaleb Euroopa suurimas varase faasi iduettevõtete kiirendiprogrammis EIT Jumpstarter.

TheraSync annab omapoolse panuse vaimse tervise probleemide lahendamisele Accelerate Estonia konkursi teises voorus.

MedBites, mis aitab tuua tervishoiumaastikule paindlikud töötingimused, on jõudnud Ajujahi TOP20 lahenduste hulka.

Tiim Snuufy teeb samme, et saavutada edu Eesti esimeses tervisetehnoloogiatele fokusseeritud kiirendiprogrammis.

E-tervise õppekava on TalTechi inglisekeelne ja interdistsiplinaarne õppekava, mille eesmärk on koolitada muudatuste juhte, kes mõistavad süsteemselt tervishoiusüsteemi toimimist, suudavad mõista tervisevaldkonna interdistsiplinaarseid väljakutseid ja panustada kestlikult tervishoiu digitaliseerimisse.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.