Teadus ja tulevik

TalTechi laboritest saab abi toote- ja teenuste arenduseks

TTÜ100 makett. Foto: Ronald Liive

Rubriiki toetab

Milleks oodata?
Vastuvõtt on juba alanud.
Uuri lähemalt!

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teaduslaborites saavad ka ettevõtted arendustööd teha. Hilissügisel saavad ettevõtjad ja ettevõtlikud inimesed taas tutvuda TalTechi laboritega, et leida koostööd toote- või teenuste arenduse alal. Viimati toimusid avatud laborite päevad mai lõpus, kui rohkem kui sada külalist astus sisse enam kui 40 laborisse, kus oma ala eksperdid  näitasid, kuidas lahendatakse tootearenduse probleeme ning genereeritakse uusi tarku ideid.

TalTech Mektory tehnosiirde juht Kaja Kuivjõgi innustab ettevõtteid mõtlema avatult, unistama julgelt ja mitte kartma väljakutseid: „Kui Steve Jobbs alustas garaažis, siis Elon Musk möllab laborites. Nii nagu IT-innovatsioon sünnib häkatonidel, siis innovaatilised tehnoloogilised lahendused sünnivad  just laborites katsetades“.

Sellisel viisil on koostöös Silberauto, ABB ja TalTech tudengitega sündinud meie laborites TalTech Iseauto. Analoogiliselt sünnivad lahendused ka tarkadele võrkudele energeetikas, tulevikulahendused nutikatendile või teistele targa linna rakendustele. „Kui ettevõte seab endale tehnoloogilised väljakutsed või arenguplaanid, on tal lahendusi ja inspiratsiooni võimalik leida TalTechist,“ julgustas Kaja Kuivjõgi.

ABB insenerkeskuse juht Lauri Kuusisto kinnitas, et ABB on aktiivne TalTechi laborite kasutaja. „Inseneerias on väga oluline erinevate katsete tegemine ja seetõttu on hädavajalikud laialdased teadmised TalTechi tänaste ja planeeritavate laborite ning nende kasutusvõimaluste kohta,“ selgitas Kuusisto TalTechi laborite avatud päevast osa võtmise vajadust.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.