Teadus ja tulevik

TalTechi teadlased esitlesid äsja uudset energiasalvestit

Foto:Pixabay.

Rubriiki toetab

  • TalTechi Arengufond kutsub:
  • toeta Ukraina tudengite õpet.
  • Anneta siin!

Taltechi energeetikateadlased ning MikroMaschi tippspetsialistid esitlesid 20. detsembril uudset energiasalvestit, mis täiustab energia kohapealset tarbimist, hajutab hoonete energeetilist tippnõudlust ning mis peaks lähiaastatel kasutusse jõudma.

Innovaatilised liginullenergiamajad tähendavad peamiselt seda, et aastaringselt saab energiatarbimise täielikult ära katta vaid taastuvenergiat kasutades. Kuid kuna tarbimise ja tootmise iseärasused ei kattu, võib nullenergiamajade mõju elektrivõrgule küllaltki suur olla.

Kodumajapidamistes kasutatavate energiasalvestite arendamiseks lõidki Taltechi energeetikud käed koos MikroMasch Eesti firmaga ning Lõuna-Korea akutootjaga Enertech Inc. Uued akusalvestid aitaksid hõlpsamalt tasakaalustada päikese-ja tuuleenergia tootmist ning tarbimist, vähendades samal ajal lühiajaliste elektrikatkestustega seotud riske.

Energiasalvestid kasutavad nano-pulbertehnoloogiaga liitiumioon akusid, mille eluiga on võrreldes tavapäraste akudega pikem. Esimesed katsetused salvestitega tehti selle aasta suvel ning projekti toetab ka Euroopa Liidu programm Horizon2020. Salvestitel nähakse tulevikku paljudes eluvaldkondades, näiteks elektriautode kiirlaadijate elektrivarustuse toetamisel.

Tänane arendustöö haakub peatselt algava Balti riikide ja Norra vahelise ETAGi poolt finantseeritava projektiga, mis keskendub akusalvestite kasutusvõimaluste uurimisele meie regioonis.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.