Teadus ja tulevik

TalTechi töötajate töötõendid ja uksekaardid kolivad nutitelefoni

smartphone_kill_switch.jpeg-05f66.jpg

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) sajandaks juubeliks sündis uus lahendus, mis võimaldab kolida ülikooli töötajate töötõendid ja hoonetes liikumiseks vajalikud läbipääsukaardid nutitelefoni.

Sel nädalal käivitus TalTechi ja Telia Eesti ühine pilootprojekt, mille käigus avanes mitmekümnel TalTechi töötajal võimalus hakata oma füüsilise töötõendi ja uksekaardi asemel kasutama mobiilset lahendust. Õige pea on plaanis uudset lahendust pakkuda kõigile TalTechi töötajale.

“Tallinna Tehnikaülikool soovib oma tudengite ja töötajate elu lihtsustada innovaatilise tehnoloogia toel – selleks oleme ellu kutsunud initsiatiivi TalTechDigital. Algatusega prototüüpisime mobiilse läbipääsukaardi lahenduse, tänu millele saavad kolleegid töötajakaardi koju unustamisel mugavalt auditooriumi või kontoriukse avada. Tudengite jaoks moodustavad grupitööd olulise osa õppeprotsessist – selle soodustamiseks oleme loomas tehnikaga varustatud ruume, kuhu tudengid pääseksid turvaliselt ja hõlpsalt ka nutiseadme abil. mTasku läbipääsukaart võimaldaks turvalist sissepääsu õpperuumidesse ka nädalavahetustel,“ selgitas TalTechi IT arendusjuht Kristjan Kolde.

Lahendust on arendatud aastaid

“TalTech väärtustab koostööd erasektori tippudega ja mTasku arendusprojekt on üks hea näide sellest. Meil on hea meel, et saime koostööpartneritega arendada ja piloteerida innovaatilist teenust, mis on tulevikus laiendatav ka teistele haridusasutustele,“ lisas Kolde.

“Oleme juba aastaid arendanud mTasku mobiiliplatvormi, mis võimaldab viia oma erinevad makse-, kliendi- ja läbipääsukaardid digitaalsele kujule ning neid mugavalt oma nutitelefonis kaasas kanda ja kasutada. Koostöös TalTechiga lansseerisime lahenduse, mis toob esmakordselt mTaskusse inimeste töötõendid ja uksekaardid. Selle tulemusena saavad TalTechi töötajad edaspidi oma nutitelefonis esitada elektroonilist töötõendit, millele on lisatud ka elektroonilise läbipääsu võtmed,“ ütles Telia Eesti ärikliendiüksuse juht Tarmo Kärsna.

Töötab alati

Lahendust saavad tulevikus kasutada ja oma klientidele pakkuda nii erinevad elektroonilisi läbipääsulahendusi pakkuvad firmad, ettevõtted, kes ise haldavad oma läbipääsusüsteeme, riigiasutused kui ka eraisikud oma kodulahenduste tarbeks.

Elektroonilise läbipääsu lahenduses kasutatakse Prantsuse firma IDEMIA ja Telia Eesti koostöös väljaarendatud uue põlvkonna NFC SIM-kaarti koos selle juurde kuuluva spetsiaalse rakendusega. See võimaldab elektroonilise läbipääsu lahendusel töötada ka telefoni offline-režiimis, mis tähendab, et lahendus toimib ka GSM- või wifi-levi puudumisel.

Uste avamiseks ei pea telefonis ühtegi äppi avama ning piisab vaid NFC toega telefoniga uksekontrolleri juures viipamisest. Ühtlasi töötab läbipääsu lahendus siis kui telefoni aku on tühi või telefon on väljalülitatud.

Hetkel saavad lahendust kasutada Android telefonide omanikud, lähitulevikus on plaanis laienda funktsionaalsus ka iPhone’i omanikele.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.