Teadus ja tulevik

TalTechis õppiv Katriin Vinogradov hakkab tulevikus rajama teid ja sildu

Foto:TalTech.

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

Põline tallinlane Katriin Vinogradov õpib teedeehituse ja geodeesia õppekaval kolmandal kursusel. Õppetöö kõrvalt toimetab ta ülikoolis ka muude asjadega – korraldab projekte ja tegeleb organisatsioonitööga inseneriteaduskonna üliõpilaskogus. Lisaks levitab neiu noorte seas inseneriusku, viies läbi töötubasid ja aidates tudengina värskeid sisseastujaid ülikooliellu integreerumisel. TalTech tegi noore hakkaja tüdrukuga intervjuu, et lähemalt saada teada tema tulevikuplaanidest ning soovitustest sisseastujatele.

Reisikogemus innustas huvi valdkonna vastu

Sellest hetkest saati, kui Katriin ülikooli õppima tuli, on mõtted tulevikuplaanidest mitu korda pead vaevanud – kord on huvi tegeleda teedega, siis jälle sildadega.

“Ülikooli astudes oli mul raske otsustada teedeehituse ja geodeesia või ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine õppekava kasuks. Lõpuks viskasin kulli ja kirja ning sain vastuseks ehitiste projekteerimise,” räägib Katriin ning lisab, et otsustas “mitte õnne peale saadud” vastuse kasuks ning võttis vastu koha teedeehituses.

“Ma arvan, et teede- ja sillaehitus tekitas minus esmakordselt sügavamat huvi, kui nägin Slovakkias pooleli olevat viadukti ehitust üle oru. See protsess tundus niivõrd ilus ja hämmastav, et jäi mulle pikaks ajaks mõtetesse,” naeratab neiu

Betooni tuleb kivistumise nimel kasta

Valitud eriala on tüdruku meelest korraga nii mõistlik kui ka põnev. Ühest küljest saab teede- ja sillaehitust õppides selgeks konkreetse ja kindla eriala ning teisest küljest on see tõepoolest põnev. Õppetöö ei ole just ülemäära lihtne, kuid põnevate teemade selgeks saamine ei saagi olla alati kõige kergem teekond. Inseneriks õppimine laiendab ju silmaringi ning arendab arusaama ümberringi toimuvast ja toimimisest.

Vinoradov oma lemmikõppeainet küsimuse peale koha öelda ei oskagi. “Õppeained on väga erinevad ning seetõttu ei oska ma ühte kindlat valida. Kuna materjalid on üks mu isiklikest lemmikteemadest, meeldisid mulle väga õppeained nagu ehitusmaterjalid ja korrosioonikaitse ehituses, loengud olid põnevad ja sai ka ise katseid teha,” räägib neiu.

Samuti peab ta toredaks ehitusmehaanikat, mis vajab küll omajagu pusimist, aga paneb see-eest hästi tundma. Kõige lõbusamaks tõigaks õppetööst peab ta aga teadmist, et kui betoon hästi kivistuma peab, tuleb seda kindlasti kasta!

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.