Teadus ja tulevik

Täna lõpeb kandideerimine TalTechi: kui suur on õpilaste huvi tänavu?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

Käes on ülikoolidesse kandideerimiste aeg ning Tallinna Tehnikaülikoolil on taaskord põhjust uhkust tunda.

Kuigi kandideerimine on peatselt lõppemas, on avalduste hulk tugevalt ületanud eelmisel aastal seatud künniseid: möödunud aasta 2033 kvalifitseeruva avaldusega võrreldes on number suisa 600 võrra tõusnud.

Ülikooli puhul kehtib lävendipõhine vastuvõtt, mille alusel saavad sisse kõik kes selle ületavad. Lävendi ületamiseks tuleb aga omada piisavalt teadmisi ning suurt huvi ja tahtmist eriala vastu.

Aastaringne vastuvõtt loob eeliseid

“Suurte avalduste arvu taga peituvaks jõuks võib pidada ka möödunud õppeaastal välja töötatud aastaringse vastuvõtu süsteemi, tänu millele on kooli ridadega ühinenud enam kui kolmandik uutest tudengitest,” räägib Hendrik Voll, kes töötab TalTechis õppeprotektorina.

Ühe näitena võib tuua hiljuti Tehnikaülikoolis õppimise kinnitanud magistrikraadiga koolipsühholoog Rainer Mere, kes asub lisateadmisi omandama tervishoiutehnoloogiate erialal.

Mere sõnul aitab varasemalt esitatud avaldus suurendada kindlustunnet, ennast paremini õpinguteks eelhäälestada ning mõistagi ka motivatsiooni tõsta.

Kõige populaarsemad I astme erialad sisseastujate seas on IT süsteemide arendus (345 avaldust), ärindus (155 avaldust) ning ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine (101 avaldust). Tõusuteel on ka rakendusliku suunitlusega erialad, näiteks rakendusfüüsika ja rakenduslik majandusteadus.

II astme programmidest on pead tõstnud juhtimine ja turundus (98 avaldust), ärirahandus ja majandusarvestus (83 avaldust) ning hooned ja rajatised (39 avaldust).

Ülikooli saab kandideerida kuni 7. juulini kella 12:00-ni. Sisseastumistingimused bakalaureusekraadiga erialadele leiab siit ning magistrikraadile siit!

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.