Teadus ja tulevik

Teadlased lõid tehisintellekti, mis võitis pokkeris inimest

Rubriiki toetab

Tehisintellekt seljatas pokkeri mängus inimese, asudes mängu keskel isegi bluffima ja võites tunnis ligi tuhat dollarit, kirjutas väljaanne Science.

Seda muidugi juhul, kui mäng oleks käinud päris raha peale ja iga šetooni hind oleks olnud üks dollar. Tegelikult oli aga idee näha, kui efektiivselt suudetakse tehisintellekt tööle panna olukorras, kus kogu info pole teada – täpselt nagu pokkeris. Osa kaarte on varjatud ja piiratud panustega, isegi kahe inimese mängus on võimalikke lõpplahendusi miljardeid. Seega ei ole siin toore arvutusvõimsusega just suurt midagi peale hakata.

Tehisintellekt mängis kuue mängija vastu mitmeid mänge, arendades seejuures oma algoritme. Intellekt jõudis läbi katsetamise ja harjutamise välja arendada strateegiad rohkema raha võitmiseks. Lisaks ei lastud AI-l ette ennustada kogu mängu käiku, vaid arvutusvõimsuse efektiivsemalt ära kasutamiseks püüdis süsteem ennustada vaid mõnda vastase käiku. See aga tõi üliinimlike mänguvõimetega intellekti loomise väga efektiivsele tasemele – inimest võitva pokkerimängu intellekti saab luua kõigest 150 dollarit maksva arvutusvõimsuse abil.

Tallinna Tehnikaülikooli Tarkvarateaduse Instituudi Professori Tanel Tammeti sõnul on mängude maailm väga populaarne tehisintellekti arendamise valdkond. “Üllatav on see, et kui males võideti maailmameistrit juba 20 aastat tagasi, siis pokkeris ei ole veel nii kaugele jõutud. Ilmselt on see psüholoogia teema on oluline. Sa pead tajuma, mida teised inimesed mõtlevad ja see on keeruline,” selgitab Tammet.

Säärastest tulemustest ja katsetustest võib olla kasu ka laiemas ning päriselu valdkonnas. Tammet räägib, et tänu säärastele katsetustele leiavad uusi ja olulisi suundi teised teadlased, kes võivad ehk teatud pokkeri tehisintellekti osasid ära kasutada mõne teise valdkonna intellekti arendamiseks.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.