Teadus ja tulevik

Teadlased töötasid välja meetodi, kuidas muuta 3D-printeriga tehtud köögiviljad maitsvamaks ja toitvamaks

Foto: Nanyang Technological University.

Rubriiki toetab

3D-printimine on loonud meile hulga uusi praktilisi võimalusi, mida igapäevaelus hõlpsasti kasutada saame. Üks kõige värskem näide sellest on Singapuri ülikoolide koostöös valminud avastus.

Nimelt on Singapuri teadlased välja töötanud uudse meetodi köögiviljade 3D-printimiseks, kasutades toidu hüdrokolloide. See meetod keskendub värskete ja külmutatud köögiviljade kasutamist, et luua “toiduvärve 3D-printeri jaoks.

Varasemad kolmemõõtmelised toiduainete printimise meetodid on suuresti toetunud külmkuivatatud köögiviljapulbritele.

Eesmärk on pakkuda neelamisraskustega inimestele köögivilju, mis on toitainerikkamad ning maitsvamad. Lisaks on see 3D-printimise meetod ka odavam kui teised.

Inimesed, kes kannatavad neelamisraskuste all, peavad piirduma ka rohkem pehmema toiduga. Seetõttu tuleb tihtilugu anda neile toitu, mis on teinud läbi tekstuurilisi muudatusi. Alatoitumise vältimiseks peaksid toidud olema inimestele ka visuaalselt meeldivad.

Tavaliselt sisaldavad toiduvärvides kasutatavad pulbrid suures koguses lisaaineid, eriti hüdrokolloide. Kuigi need on kasulikud printimisprotsessi lihtsustamiseks, muudab hüdrokolloidide kõrge kontsentratsioon toidu mitut aspekti, sealhulgas lõhna, maitset ja tekstuuri.

Tänu uudsele meetodile suutis uurimisrühm printida isuäratavamaid ja toitainerikkamaid köögivilju, piirates hüdrokolloidide hulka toiduvärvis ning kasutades pulbristatud köögiviljade asemel värskeid ja külmutatud.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.