Teadus ja tulevik

Tehnikaülikool oli Robotexil võidukas

Robotexil näeb kõikvõimalike eritüüpi roboteid. Foto: Ivo Krustok

Rubriiki toetab

Milleks oodata?
Vastuvõtt on juba alanud.
Uuri lähemalt!

Tallinna Tehnikaülikooli meeskonnad olid möödunud nädala lõpus toimunud suurimal robootikavõistlusel Robotex võidukad – koju toodi mitmeid poodiumikohti.

Võistlusel „Labürint“ sai TalTechi Robotiklubi robot “Squeaker” 1. koha ja robot „Laiskloom“ 3. koha. Võistlusel oli autonoomse roboti ülesandeks jõuda standardmõõtmetega labürindi kindlaks määratud nurgast labürindi keskele võimalikult lühikese aja jooksul.

„Veerallis“ saavutasid Robotiklubi robotid „Emilie“ ja „Titanic“ kaksikvõidu – vastavalt 1. ja 2. koha. Võistluse eesmärk oli jäljendada paadiralli sarnast kaasahaaravat loomust. Veeralli on sarnane Folkrace võistlusega, kuid robotid on viidud neile ebasobivasse keskkonda.

Robot „Putukas“ sai aga takistustega joonejärgmise võitlusel 3. koha. Joonejärgimise võistlus on üks populaarsemaid robotite võistlusalasid maailmas ja Robotexil korraldati seda kuuendat korda. Robotite ülesandeks oli läbida võimalikult kiiresti väljakule musta joonega maha märgitud rada.

TalTechi IT-teaduskonda esindanud korvpallirobot „Zoidberg“ saavutas Robotex International 2018 korvpallivõistlusel teise koha. Korvpalli võistlus on Robotexi üks raskeimaid võistlusi, kus samal ajal võistlevad üksteise vastu kaks robotit, kes üritavad etteantud aja jooksul visata vastase korvi kõige rohkem palle.

30. novembrist 2. detsembrini toimus Tallinnas 18. korda robootikasündmus Robotex International. Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulid kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega. Seekordsel festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, nendest 630 välisriikidest.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad:

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.