TTÜ digikonverentsil võetakse luubi alla uuenduslike tehnoloogiate mõju ühiskonnale

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

TTÜ 100. juubeliaasta üheks tähtsündmuseks on TalTechDigital visioonikonverents, mis toimub 20. septembril. Konverentsi eesmärgiks on TalTechDigital programmi võimendamine ja ühtlasi näitab see suunda, kuidas uuenduslike tehnoloogiate abil ühiskonda uueks luua.

TTÜ rektor Jaak Aaviksoo selgitas, et TalTechDigital on üks ambitsioonikamatest ettevõtmistest ülikooli ajaloos.

“Tallinna Tehnikaülikoolil on soov ja valmisolek üleilmses digipöördes esmalt muuta iseennast ning seeläbi näidata teed teistele. TalTechDigitali eesmärgiks on muuta ülikoolis õpetamist, õppimist, teadustöö tegemist ja igapäevaelu. Digipöördest peab kasu tõusma mitte üksnes ülikooli akadeemilisele kogukonnale, vaid kogu ümbritsevale ühiskonnale,” sõnas ta.

Nendest eesmärkidest lähtuvad ka visioonikonverentsi rõhuasetused. Visioonikonverentsi projektijuhi, TTÜ Avatud ülikooli juhataja Mati Lukase sõnul soovitakse konverentsil näidata TTÜ võimekust rääkida kaasa digivaldkonnas. “Ülikool teab, kuhu maailm on liikumas, me suhtleme valdkonna tipptegijatega ja soovime olla digitaalset ühiskonda puudutavates teemades arvamusliider,” selgitas Lukas.

Konverentsile oodatakse umbes pooltuhat TTÜ töötajat ja partnerit. Mati Lukase sõnul on praegu valmimas konverentsi programm, mis hingab samas rütmis kaasaegse teaduse ja majandusega ning on tempokas, põnev ja mitmekülgne.

Lukase sõnul on haarava sisu kõrval innovatiivne ka konverentsi formaat. “Alustame fundamentaalsete keynote-ettekannetega ja liigume kiires rütmis üha praktilisema käsitluse suunas. TalTech Talk markeerib kuulsatest TED Talk’idest tuttavat lühiformaati ja teatraalsust ning PechaKucha-formaat (20 slaidi või illustratsiooni, igaühe näitamiseks vaid 20 sekundit) paneb esinejad tõsiselt proovile. Päev lõpeb aga aruteluga, kuhu kaasatakse kogu publik ja seda nii otse kui ka infotehnoloogia abil. Kõik selleks, et kuulaja oleks haaratud algusest lõpuni.“

Teemade osas tulevad arutelu alla innovatsioonid hariduses (keeletehnoloogiad, digitaalne õpe, MOOC-id, AI,), digitaliseerimine tööstuses (tootmine, energia, meditsiin, greentech), asjade internet (suurandmed ehk big data, tervis) ning e-riik ja -ühiskond.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.