Teadus ja tulevik

Huvitav koostöö: TTÜ õppejõud käivad end praktiliste teadmistega täiendamas Telias

Hingav ning elav sein viib Telia peahoones esimeselt korruselt teisele. Sein on kaetud taimedega. Foto: Tanel Meos

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

Juba paar viimast aastat on Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) ja Telia viljelenud koostööd, mille raames käivad TTÜ õppejõud end Telias praktiliste teadmistega täiendamas. TTÜ Elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate õppekava juhi Andres Eeki nägemusel on selline ettevõtte ja ülikooli vaheline koostöö üks parimaid näiteid vastastikusest kasulikkusest.

Intensiivne programm annab IKT valdkonnast parema ülevaate

“Õppejõud ettevõttesse” nimelise programmi käigus suundus sel aastal Teliasse neli TTÜ õppejõudu, kes said ligikaudu kuu aega kestnud programmis enda teadmisi täiendada.

“See oli intensiivne programm, mis koosnes sessioonidest erinevate valdkondade spetsialistidega. Võimalus näha õppekava lõpetajate igapäevatööd andis   palju kasulikku õppeainete ja nende sisu arendamiseks. See oli ka põhjus, miks mina Telia pakkumise vastu võtsin,” leiab Eek.

Õppekava juhi sõnul sõnul on Telia näitel võimalik saada hea ülevaade, kuidas üks tänapäevane telekomiettevõte toimib.

“Tähtis osa on kontaktil õppekava ja ettevõtte vahel. Mitte ainult minu isikliku kogemuse näol vaid kuidas ettevõte ja ülikool saavad koostööd teha. Telia on üks väheseid, kes pakub nii süvitsi minemist, aga sarnast koostööd on ka teiste ettevõtetega.”

Koostööst võidavad tudengid ning õppekava

Telia motivatsioon koostööks on uute huvitavate, innovatiivsete ja uuenduslike õppekavade koostamine, millega tagatakse üliõpilastele põnev kooliaeg.

“Soovime oma ettevõtte järelkasvuna näha valdkonda hästi tundvaid, laia silmaringi ja koostöökogemustega tudengeid, tahame ka ise seetõttu panustada õpetamise kvaliteeti,” ütles Telia kvaliteedi- ja protsessijuhtimise osakonna juhataja Hele Tammenurm.

Koostöö mõte on kaasajastada õppetööd praktilise kogemuse toel, anda ülevaade IKT valdkonna arengusuundadest ning genereerida ideid reaalsete ühiste uurimisprojektide läbiviimiseks.

“Programm on suunatud IT, telekommunikatsiooni- ja elektroonikaerialade õppejõududele eesmärgiga tutvustada meie ettevõtte toimimist, tulevikusuundi, töökorraldust ja koostööd. Tahame pakkuda oma ettevõtte parimate spetsialistide kogemust ja jagada infot tulevikusuundadest näidates kuidas see kõik reaalselt meie ettevõttes toimib”.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.