Selleks omandab tudeng mitmekülgsed oskused ja teadmised erinevatest inseneritemaatikatest – õpingutesse kuuluvad näiteks programmeerimine, 3D CAD-projekteerimine, küberelektroonika ja logistika alused.
Hetkel TalTechi meditsiinitehnika ja -füüsika magistrantuuris tudeerival Marietta Gavriljukil on samuti bakalaureusekraad integreeritud tehnoloogiate õppekaval. Eriala valikul mängis rolli just see, kui palju erinevaid valdkondi õppekava omavahel põimib.
“Kuna minu jaoks oli raske otsustada, mida ma pärast kooli lõpetamist täpselt edasi õppida tahan, oli peamiseks põhjuseks see, et õppekava ühendab erinevaid inseneritemaatikaid,” kirjeldas ta.
Niisiis kuulus tema lõplikku valikusse kaks õppekava: IT-süsteemide arendus või integreeritud tehnoloogiad, millest viimase kasuks ta otsustaski.
“Kuna ma ei tahtnud ainult põhjalikule programmeerimise õppele keskenduda, otsustasin, et integreeritud tehnoloogiate õppekava sobib mulle paremini ja annab rohkem võimalusi üles leida see, mis mind kõige rohkem huvitab,” rääkis ta.
Rahvusvahelisus rikastab
Lisaks erinevate valdkondade ühendamisele meeldis talle ka see, et õppekava on rahvusvaheline, mistõttu õpivad koos inimesed erinevatest rahvustest ja kultuuridest.