Teadus ja tulevik

USA sõjavägi hakkab koertele liitreaalsusprille looma

Foto: Command Sight.

Rubriiki toetab

USA sõjavägi teatas eelmine nädal uuest algatusest varustada töökoerad liitreaalsusprillidega, mis laseksid sõduritel anda koertele eemalt korraldusi.

Sõjaväekoeri õpetatakse tavaliselt aitama operatsioonides, mis hõlmavad näiteks lõhkekehade ja ohtlike materjalide avastamist. Muidu suhtlevad sõdurid oma neljajalgsete sõpradega käeliigutuste või laserosutite abil.

Kui koer aga asub parasjagu sõdurist kaugemal, siis tulevadki siinkohal appi liitreaalsusprillid. 

Erilised liitreaalsusprillid loob Seattle’is asuv ettevõte Command Sight, mis on spetsialiseerunud loomade ja inimeste vahelisele suhtlemisele.

“Liitreaalsust kasutatakse koertele käskude ja vihjete andmiseks. Koera ülesanne ei ole sellega suhelda nagu inimene seda teeb. See uus tehnoloogia pakub meile kriitilist tööriista sõjaväe koertega tõhusamaks suhtlemiseks, sõnas armee uurimisbüroo vanemteadur Stephen Lee.

“Selle tööriista abil saame koerte taju ja käitumist uuel viisil uurida,” lisas veel Lee. 

Praegune prillide prototüüp on koos juhtmega, hoides koera rihma otsas, kuid teadlased tahavad tulevikus muuta seadmed juhtmevabaks. Süsteem hakkab kasutama Rex Specs prille, mida sõjaväekoerad juba praegu kehvade ilmastikuoludega kannavad.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.