Teadus ja tulevik

Väikesed robotid ja palju muud: Stockholmis sai lõpu maailma veeprobleemi lahendada üritav idufirmade võistlus

Rubriiki toetab

  • Otsusta, kuhu lendad – vali sobiv mikrokraad.
  • Avaldusi saab esitada kuni 12.08.
  • Vaata lähemalt!

Stockholmis käimas oleva maailma veenädala raames kuulutati välja linnaruumis vee kasutamist moderniseerivaid ideid püüdva võistluse “Imagine H2O” võitjad.

Võitjad pärinevad nii USA’st, Indiast kui ka Kolumbiast. Kogu võistluse eesmärk on juhtida tähelepanu aina süvenevale veeprobleemile maailmas, mis puudutab eriti ookeane ja nende saastumist.

226st idufirmast, mis end võistlusele üles andsid, valiti välja kolm võitjat, kes saavad rahastuse oma lahenduse välja töötamiseks linnades kolmel kontinendil.

Võitjate seas on USA’st pärit WaterTower Robotics. Ettevõte, mis loob pisikesi roboteid, mis on võimelised linna veesüsteemi kolmemõõtmeliselt kaardistama ning avastama sellest pisikesi lekkeid.

India ettevõte Indra Water keskendub mittetsentraalsetele reoveesüsteemidele. Modulaarseid lahendusi asutakse paigaldama näiteks India erinevatesse koolidesse.

Kolumbia firma Zilper Trenchless on aga välja töötanud uudse veetorude paigaldamise süsteemi.

Võistlus juhib tähelepanu ja püüab oma tegevusega lahendada mitmeid vett puudutavaid suuri probleeme. 2018 aasta võistluse võitjate lahendused on kasutusel juba Indias ja Colorados. Näiteks paigaldab DrinkWell Bangladeshi 200 pangaautomaadi moodi veeautomaati, kust inimesed vett saavad juua.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.