Teadus ja tulevik

Viis põhjust, miks peaks TalTechi kandideerima juba nüüd

Tallinna Tehnikaülikooli peahoone.Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

Tallinna Tehnikaülikool alustas eelmisel aastal esimese Eesti ülikoolina uute tudengite vastuvõttu kõikidesse astmetesse juba 1. novembrist. Esmakordselt korraldatud aastaringne vastuvõtt ületas ülikooli ootusi ja eesmärke rohkem kui kahekordselt.

Eelmise aasta headest tulemustest lähtuvalt ootab TalTech sel aastal sisseastujaid alates eilsest ehk 1. detsembrist. Varajasel avalduse esitajal on võimalus püsida neid huvitava õppekava infoväljas ning teadlikumalt osaleda ka tehnikaülikooli erinevatel üritustel.

Tehnikaülikool pakub kandideerimisel ka eritingimustel vastuvõttu, mille täitmisel ei pea kandidaat täitma lävendipõhise vastuvõtu tingimusi ehk ei arvestata riigieksamitulemusi ja keskhinnet.

Eelmine aasta olid tulemused oodatust paremad

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTechi) vastuvõtu- ja nõustamiskeskuse koordinaator Keiu Org ütles, et eelmisel aastal ootas ülikool, et enne suvist vastuvõtuperioodi esitab ülikooli sisseastumiseks avaldus 15% immatrikuleeritud üliõpilastest, kuid tegelikkuses oli selleks protsendiks 36%.

“Rohkem kui pooled, täpsemalt 63%, aastaringsest vastuvõtust immatrikuleeritud üliõpilastest olid eelneva haridustaseme lõpetanud enne käimasoleva õppeaasta lõppu. See tähendas, et avalduse esitajad said juba varakult kinnituse õppekohast tehnikaülikoolis,” ütles ta.

Koordinaatori sõnul on varajastel avalduste esitajatel võimalus püsida neid huvitava õppekava infoväljas ning teadlikumalt osaleda ülikooli erinevatel üritustel, kus eesmärgiks oli tutvustada õppimist tehnikaülikoolis.

“Need, kellel oli varem sisseastumisavaldus esitatud said enne õppima asumist tutvuda ülikoolilinnakuga, uudistada erinevaid laboreid, kohtuda samal õppekaval õppivate tudengitega ja palju muud. Antud võimalus andis tulevasele tudengile juba enne õppima asumist aimu, mida valitud eriala endast täpsemalt kujutab ja mis teda õpingutes ees ootab. Tänu sellele võimalusele tehakse ka teadlikumaid valikuid ning ülikoolile annab see rohkem motiveerituimaid õppijaid,” kirjeldas ta.

TalTech pakub eritingimustel vastuvõttu, kus ei arvestata riigieksamitulemusi ja keskhinnet

Lisaks tavapärasele kandideerimisele pakub TalTech kandideerimisel ka eritingimustel vastuvõttu, mille täitmisel võetakse kandideerija tehnikaülikooli (v.a arhitektuuriõpe) vastu, arvestamata vastava õppekava vastuvõtutingimusi ning mis on saavutatud 11. või 12. klassi õpilasena.

“See tähendab, et kandidaat ei pea täitma lävendipõhise vastuvõtu tingimusi (ei arvestata riigieksamitulemusi, keskhinnet) ega sooritama erialaseid katseid. Eritingimustel vastuvõtuks on siiski vajalik gümnaasiumi lõputunnistus,” lisas Org.

Koordinaator koondas viis põhjust, miks peaks esitama avalduse TalTechi juba 1. detsembril:

  1. Võimalus elada sisse ja harjuda ülikoolieluga
  2. Võimalus tutvuda valitud õppekavaga
  3. Võimalus kohtuda programmijuhtide ja/või tudengitega
  4. Saada personaalseid kutseid Tehnikaülikooli üritustele
  5. Teha tulevikuks teadlikumaid valikuid
Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.