Test

Proovime CheckSpoti: lõpuks ometi üks Eesti äpp, mis tarbija jaoks raha säästab

Kui kohvikus tahad hinda alla, siis CheckSport ehk aitab.Shutterstock

Igasugu rakenduste arendamistest kuuleb Eestis tihti, aga suure osa ajast on need väga spetsiifiliste probleemide lahendamiseks ja nö massidesse ei jõuagi. Täna andis investorite kaasamisest teada selline eestlaste arendatud äpist nagu CheckSpot, mis viib kokku kliendinäljas restoranid ja odavaid hindu jahtivad kliendid ning tekkis kohe tunne, et prooviks äkki järele.

Idee iseenesest on hinnatundliku tarbija jaoks geniaalne. Teostus? Töötab! Aga vajab veidi lihvimist.

Esiteks, kuidas see toimib? Kui kõht tühi, siis saad rakenduse avada ja sulle lööb ette nimekirja söögikohtadest, kuhu pakub CheckSpot sulle sooduskuponge. Võta sooduskupong vastu, aktiveeri see (kehtib tund aega) ja näita seda söögikohas arve maksmisel. Praegu töötab äpp Eesti linnadest vaid Tallinnas.

Restoranid saavad siis omakorda CheckSpoti abil kliente juurde, sest rakendus pakub soodustusi ajal, mil kliente restoranis parasjagu napib.

Äpp näitas üle Tallinna 15 söögikohta, kust parasjagu soodustust saab. Lisaks veel 16 restorani, mis hakkavad täna oma sooduskuponge hiljem pakkuma (äpp näitab ära, millal pakkumised algavad). See on täiesti arvestatav hulk ja nimekirjas on ka tuntud söögikohti: nt Diner, Vunk, Sesoon jms.

Kaart restoranidega, mis täna sooduskuponge pakuvad või pakkuma hakkavad.

Samuti on hea meel näha, et soodustused on päris head. Enamik restorane pakub -30% sooduskuponge ja ühes kohas saab lausa toidult 50% alla. Kümneprotsendilise soodustuse pärast keegi ennast liigutama ei hakka, aga 30-50 protsenti võib juba söögikoha valimisel määravaks saada.

Põhifunktsioon töötab äpil kenasti, aga nurgad vajavad veel veidi lihvimist. Rakendusel on näiteks eraldi iga restorani juures Google Maps nupuke, mis annab sulle kohe juhised, kuidas sinna saada. Mitme restorani puhul see lihtsalt ei toiminud või juhatas mind Soome.

Samuti jääb kujundusest veidi toores mulje, kogu värvilahendus tekitab tunde, et sellega pole veel päris lõpusirgele jõutud. 2020. aasta äppidest ootaks midagi veidi stiilsemat.

Tulevikus tahaks näha, et CheckSpoti restoranide (ja linnade) valik laieneks veel ja soodustused püsiksid sama head. Äge oleks näha ka pakkumisi näiteks poodidest, juuksurisalongidest vms. Algust on sellega juba tehtud, äpis on ka eraldi meelelahutuse sooduspakkumised, aga valik on veel väga hõre.

Üldiselt on vähe Eestis loodud äppe, mida Bolti kõrval kasutamas näen, kuid CheckSpot võib sinna nimekirja küll jõuda.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses