Turvatehnika

Andmeleke: Turvafirma apsaka tõttu jäid kaitsmata miljonite kasutajate isiklikud andmed

Wyze'i turvakaamera video nutitelefonis.Foto: Kuvatõmmis/Wyze.

Rubriiki toetab

Loome turvatunnet –
muidugi tehnoloogia abil!
Tutvu teenustega

Turvakaameraid tootev USA idufirma Wyze kinnitas, et langes detsembrikuus andmelekke ohvriks, mis võis teha kättesaadavaks miljonite klientide isiklikud andmed, vahendab CNET.

Firma teatel ei lekkinud kellegi paroolid ega finantsandmed, kuid näiteks meiliaadressid ja wifi võrgu tunnused olid 4. kuni 26. detsembrini kaitseta. Küberturvalisuse firma Twelve Security andmetel mõjutas andmeleke üle 2,4 miljonit Wyze’i klienti.

Andmed jäid kogemata kaitsmata uude andmebaasi üle viimise käigus. Startupi teatel unustas firma töötaja andmete üle viimise käigus seniseid turvaprotokolle järgida. “Uurime endiselt seda sündmust, et selgitada välja miks ja kuidas see juhtus,” kirjutas firma kaasasutaja Dongsheng Song foorumipostituses.

Andmelekke käigus oli kaitsmata ka 140 kasutaja pikkus, kaal, sugu ja muu tervisega seonduv informatsioon, mida koguti uue riistvara beetaprogrammis osalejatelt. Firma teatel pole hetkel ühtegi tõendit, et kasutajate sisselogimise tunnused lekkisid, ent igaks juhuks logiti siiski kõik kasutajad välja ja tekitati neile uued sisselogimisload (login tokens).

Wyze’i juhtum on vaid üks paljudest tänavu aastal kajastust leidnud andmeleketest, kus kaitseta jäid inimeste isiklikud andmed. Suuremate andmelekete seast võib välja tuua näiteks 80 miljoni USA majapidamise nimed, aadressid ja demograafilised andmed.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.