Turvatehnika

Jaapanlased tegid nutitelefoni, mis keelab inimestel endast alasti piltide tegemise

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Loome turvatunnet –
muidugi tehnoloogia abil!
Tutvu teenustega

Jaapani telefonitootja Tone Mobile tõi turule üpriski omapärase funktsiooniga nutitelefoni, mis peaks aitama inimestel ebameeldivaid olukordi vältida.

Nimelt paistab Tone olevat võtnud hoiaku, et endast alasti piltide ehk nude’de saatmine ei pruugi alati kõige parem mõtte olla, hoolimata sellest, et juba 2014. aastal läbi viidud McAfee uuringu kohaselt olid 49% USA täiskasvanutest endast telefoniga alasti pilte teinud ja saatnud.

Jaapanlaste uus odavtelefon Tone e20 on hoolimata soodsast hinnast (ca 166€) varustatud kolme kaamera ja suure, 6,26-tollise ekraaniga. Kuid telefoni erilisem omadus on funktsioon nimega Smartphone Protection ehk tehisintellektiga tarkvara, mis keelab inimestel telefoniga alasti piltide tegemise.

Tone e20. Foto: Tone Mobile.

Kui kasutaja teeb endast pildi, mille telefoni pilditöötlusalgoritm tuvastab nude‘na, ei luba telefon seda galeriisse salvestada. Eesmärgiks on kaitsta Jaapani noorukeid iseendast sääraste piltide tegemist, mis neile kunagi probleeme võivad valmistada.

E20 saab ühendada ka teise inimese nutitelefoniga, et näiteks vanematele teada anda, kui nende laps üritab ebasündsaid pilte teha.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.