Turvatehnika

Kolm nutikat vidinat, mida saad kasutada oma kodu turvalisuse tõstmiseks

Rubriiki toetab

Oma kodu turvalisuse tõstmiseks on täna saadaval hulgaliselt erinevaid nutikaid seadmeid, mis ei nõua suuri väljaminekuid ega keerulist paigaldamist. Muidugi ei saa üksi tehnikavidin garanteerida, et kodu on varaste eest kaitstud, kuid võib oluliselt vähendada riski sissemurdmise ohvriks langeda.

Nutikas uksekell

Sel kümnendil ehitatud kortermajade fonolukkudelt võib juba mõnda aega leida kaamerasilma, läbi mille saab elanik veenduda, et kella laseb ikka see inimene, kes majja pääsema peab. Nutikaid uksekellasid saab aga üpris mõistliku hinnaga soetada ka näiteks Amazonist, kust leiab kirju valiku erinevate tootjate seadmeid.

Põhiline omadus on kõigil siiski sama: kaamerasilma abil saad alati veenduda, kes ja millises olekus sinu koju pääseda soovib. Boonuseks on ka asjaolu, et uksekella kaamera salvestab klipid iga korra kohta, kui keegi sinu ukse taga kella helistamas käis.

Kaamera, mis ei pea olema päris

Paljude inimeste jaoks annab kindlustunde teadmine, et nende kodu ümber toimuv jäädvustatakse. Kaamera tagab selle, et varguse või muu sissemurdmise korral on politseile midagi ette näidata, mis aitab süüdlasi tabada. Erinevaid koduvalve kaameraid on müügil rohkem kui keegi jõuaks üles lugeda, mistõttu tasub kindlasti enne koju kaamerate paigaldamist veenduda, et tegu on kvaliteetse brändiga.

Kui kvaliteetse kaamerasüsteemi paigaldamine tundub esialgu liiga suur väljaminek, võib valida hoopis odavama otsa seadme, mida võib kasutada kasvõi peibutisena. Kuigi sel juhul on mõistagi kaamera tunduvalt vähem efektiivne, ei oska enamik inimesi kaugelt vaadates öelda, kas tegu on sisse lülitatud ja töökorras seadmega või mitte.

Nutikas adapter

Nutikad ehk IoT-adapterid on ühed lihtsaimad ja soodsamad seadmed, mida oma kodus turvalisuse tõstmiseks kasutada saab. IoT adapteriga saab kergesti kontrollida näiteks toas põlevate tulede süttimist ja kustumist või teleka mängimist, et sedasi tekitada mulje kodus olemisest.

Samuti aitavad need suures pildis hoida kokku elektrikuludelt, kuna kodust eemal viibides saad üleliigselt elektrit tarbivad seadmed kergesti “välja lülitada”.

Kõikide nimetatud seadmete puhul tasub enne ostu sooritamist teha tootjatele korralik taustauuring, veendumaks, et firma pole näiteks andmelekke ohvriks langenud. Samuti tasub nutikaid kaameraid kasutades meeles pidada, et nende turvalisus sõltub sageli just kaamera omaniku käitumisest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.