Turvatehnika

Proovi nüüd: üks liigutus ja Google hakkab su kohta kogutud andmeid automaatselt kustutama

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Kui täna peab oma Google’i konto ajaloo kustutamiseks minema käsitsi sätetesse ning ükshaaval kogutud andmeid eemaldama hakkama, siis tulevikus teeb Google seda sinu eest.

Kolmapäeval teatas firma, et hakkab kasutajate kontode tegevusi automaatselt kustutama. Andmetel, mida Google kogub, on nüüd aegumiskuupäev.

Asukoha-, veebi- ja rakendusajalugu kustutatakse automaatselt pärast 18 kuu möödumist. YouTube’i ajalugu kustutatakse ära peale 3 aasta möödumist.

Google on olnud juba pikalt suure kriitika all seoses inimeste andmete kogumisega. Eelmine kuu tabas ettevõtet Arizona peaprokuröri esitatud kohtuasi, milles väideti, et Google kogub oma kasutajatelt salaja asukohaandmeid.

Ettevõtte sõnul on nende privaatsuskontrolli tööriista külastanud enam kui 200 miljonit kasutajat. Kuigi see on suur arv inimesi, on see kõigest murdosa 2,5 miljardist Google’i kasutajast, vahendab CNET. .

Nüüd, kus automaatse kustutamise funktsioon on vaikimisi peal, laieneks privaatsuse kaitsmine kõigile kasutajatele.

Tuleb siiski meeles pidada, et automaatne ajaloo kustutamine rakendub ainult uutele kasutajatele. Aktiivsetele kasutajatele saadab selle asemel Google meeldetuletusi ja teateid automaatse kustutamise sätete muutmise kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.