Turvatehnika

Surfa turvaliselt: 3 odavat ja usaldusväärset VPN teenuseosutajat

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

Kuigi Eestis leevendati seoses eriolukorra lõppemisega piiranguid, on veel palju neid, kes veel ei saa tagasi kontori naasta ning on sunnitud töötama kodustes tingimustes.

Nii töötamisel kui ka lihtsalt internetis surfamisel on oluline enda andmete kaitsmiseks tagada maksimaalne privaatsus ning üks parimaid viise selleks on kasutada VPN-i.

“Virtual Private Network” ehk virtuaalne privaatne võrk on reeglina tasuline teenus, mis tagab kasutajale privaatse võrgu, millele pole kolmandal osapoolel ligipääsu, sõltumata asukohast. Paljude jaoks on tuntum see täheühendina “VPN”.

Siit leiad kolm odavat VPN teenusepakkujat, millel on turul ka kõrge turvalisuse maine.

Private Internet Access

Tegu on kolmest kõige kõvema maine ning suurima kasutajaskonnaga VPN-i teenusepakkujaga, mis tegutseb juba aastast 2010. Teenust ostes saab valida kasutamise perioodi pikkuse: üks kuu, üks aasta ja kaks aastat. 

Nagu ka teiste teenuste puhul, on odavam valik pikem periood. Ühe kuu hind on 9,29 eurot, ühe aasta maksumus on 3,10 eurot kuus ning kaheks aastaks teenuse ostmisega tuleb kuumakseks 2,50 eurot, millele lisanduvad kaks tasuta kuud.

Private Internet Access pakub 24/7 ööpäevaringset tuge ja laiemat maksevõimaluse valikut kui teised VPN-i teenusepakkujad. Maksta on võimalik nii krediitkaardiga, PayPaliga kui ka krüptorahaga. 

IPVanish

Selle teenusepakkuja hea omadus on hariv veebikeskkond. IPVanish on ideaalne neile, keda huvitab, kuidas VPN täpselt töötab, kuna VPN-ide kohta leiab IPVanishi kaudu hulgaliselt informatsiooni ja selgitavaid materjale selle toimimise kohta.

IPVanishi ainulaadne omadus on veel Kodi-nimeline VPN-i tugi. See pakub kasutajale ligipääsu meediumitele kogu maailmas, näiteks Netflixile.

IPVanish pakub oma teenust üheks kuuks, kolmeks kuuks ning üheks aastaks. Üheks kuuks teenuse ostmine maksab 8,83 eurot, kolmeks kuuks 7,94 eurot kuus ning aastaks teenuse ostmine maksab 5,73 eurot kuus.

IPVanish sobib oma lihtsuse tõttu kõige paremini uutele kasutajatele, kes tahaksid VPN-i kohta rohkem õppida ja teada saada. Lisaks on IPVanishil ühe kuu hind kolmest valitust kõige soodsam.

Surfshark

Surfshark on kõigist kolmest ainuke VPN-i teenuseosutaja, kes asub riigis, mis on väljaspool USA luure infojagamise leppeid. Oma vähese kasutajaskonnaga on Surfsharki VPN-i teenus väga kiire ja funktsioonirikas.

Lisaks on Surfsharkil piiramatu seadmete tugi. See tähendab, et kõik sinu seadmed kodus või kontoris saavad kasutada ühte VPN-i. Samuti pakub see veebilehtedel reklaamide- ja jälgijate blokeerimist.

Surfshark on kõige odavam valik pikaajalise perioodi vältel – kaks aastat maksab 1,75 eurot kuus. Samas kui otsustad võtta teenuse ainult kuuks ajaks, on hind 9,89 eurot, mis on kolme seast kõige kallim. Aastane kasutusperiood maksab 4,99 eurot kuu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.