Tasub teada: kuidas vanasid patareisid kodus ohutult säilitada?

Rubriiki toetab

Kodus juhtub ikka veel, et mõnes asjas on patareisid vaja. On see siis mõni mänguasi või telekapult, kuhu pole taibatud laetavat akut sisse pista. Geeniusega võttis ühendust lugeja, kes hoidis tühjasid patareisid kilekotis, et need hiljem korrektselt kogumispunkti viia. Ühel päeval tervitas teda aga kärsahais. Kaks patareid olid kotis üksteisega vooluringi moodustanud, soojaks läinud ja kilekotti agaralt sulatama asunud. Mis siis juhtus ja kuidas patareisid enne kogumispunkti viimist hoidma peaks?

Kuivas ja jahedas kohas

Üldiselt peaks tühjad patareid viima nii kiiresti kogumispunkti, kui võimalik. Arusaadavalt ei ole seda võimalik kohe alati teha ja sestap tuleks seniks patareid jätta kuiva ja jahedasse kohta oma kodus. Külmkappi neid vaja panna ei ole, samas ei tohiks neid jätta ka päikese kätte aknalauale või saunaahju peale.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna ekspert Kadi Laanemäe ütleb kommentaaris Geeniusele, et kui patarei on hakanud lekkima, tuleks leke võimalikult kiiresti neutraliseerida.

Esmalt tuleks kanda kummikindaid ning kaitsta silmi. Vajadusel kasutada sidrunhapet/äädikhapet lekke neutraliseerimiseks, pind kuivatada ja lekkinud patarei panna plastikkotti.

Seega on oluline patareidest võimalikult kiiresti vabaneda, et kaitsta ennast ja oma kodu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.