Üks lihtne vidin, mille abil kodust eemal viibides kodu turvalisust suurendada

Foto: Scanpix/Tartu Postimees/Kristjan Teedema.

Rubriiki toetab

Üks levinumaid meetodeid varaste peletamiseks on kodust lahkudes tulede põlema jätmine, et tekitada muljet, nagu viibiks keegi päriselt hoones. Kuid isegi filmis “Üksinda kodus” toimis see nipp murdvaraste peal ühe korra, enne kui mehed järeldusele jõudsid, et tegu on vaid pettega.

Tegelikult on võimalik sarnast, kuid tunduvalt realistlikumat muljet tekitada vaid ühe lihtna vidina abil, milleks on nutikas ehk IoT adapter.

Nutika adapteri võlu seisneb selles, et juhtmega elektroonikaseadmeid on võimalik tänu sellele telefonitsi kontrollida. Kodust lahkudes võib omanik seega sätestada tuled täiesti suvalistel hetkedel süttima ja kustuma, teleka ja raadio mängima – piiranguks on siinkohal kodus olevate kodumasinate arvukus ja omaniku kujutlusvõime.

Sama eesmärgiga on vähemalt välismaistel turgudel olemas ka eraldi “võlts telekad” ehk väikesed valgustid, mille eesmärk on imiteerida telekast tulevat valgust ja tekitada sedasi eemaltvaatajas tunne, et keegi on kodus.

Muidugi on nutikatel adapteritel veel palju teisigi kasutusalasid. Kodust lahkudes võib seadistada mõttetult vooluvõrgus olevad kodumasinad välja lülituma või hoopis vastupidi – enne koju jõudmist tuled süttima ja lisapuhuri käivituma, et ust avades ootaks ees soe ja valgusküllane esik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.