Turvatehnika

Uuring: e-kirjad on järgmiste aastate jooksul firmade suurimaks turvariskiks

Rubriiki toetab

Barracuda Networks avaldas hiljuti blogipostituse, kus turvafirma tõi välja järgmise aasta suurima ohuna e-kirjade turvalisuse.

Firma poolt läbi viidud uuringus vastasid 87% 280-st juhtival positsioonil töötavast inimesest, et e-kirjade turvalisus on järgneva aasta jooksul ohus. Samuti tunnistasid paljud ettevõtjad, koguni 94% uuringus osalenutest, et nende firmade suurimad turvariskid puudutavad just e-kirju. Ettevõtjate hirmud ei paista ka alusetud olevat: 75% neist vastasid, et on viimase kolme aasta jooksul näinud e-posti rünnakute pidevat kasvu.

Enam paistavad rünnakute all kannatavat just ettevõtete finantsosakonnad: 57% ettevõtetest nimetas rünnakute peamisena sihtmärgina just neid.

Enimlevinud rünnakutest toodi välja pahavara (47%), e-posti ärikonto rünnakuid (31%) ja koguni 75% küsitlusele vastanutest kinnitasid, et nende ettevõtet tabas aasta jooksul libabrändi rünnak (ingl k brand impersonation). Viimase puhul võivad pahatahtlikud osapooled saata firma töötajatele või juhtidele kirju, mis paistavad tulevat usaldatud brändi või partnerettevõtte poolt, kuid milles sisalduvad lingid võivad ettevaatamatult kasutajalt varastada nii isiklikke kui ka firma andmeid.

Barracuda uuris ettevõtetelt ka töötajate turvameetmete ja -reeglite õpetamise kohta ning kõige enam vastati (29%), et firmas viiakse sääraseid koolitusi läbi vaid kord aastas. 7% vastasid, et pole oma ettevõttes säärasest koolitusest kuulnudki.

Samas näitab sama uuring, et firma juhtkondade arvates on just töötajate oskamatus suureks probleemiks. 56% vastanutest kinnitasid, et osa nende töötajatest ei järgi turvaprotokolle ning 40% ütlesid, et töötajad kasutavad turvameetmete vältimiseks omapoolseid lahendusi.

Positiivsema poole pealt selgus, et 38% küsitluses osalenud ettevõtjatest suurendavad järgmisest aastast oma turvalisusega seotud eelarveid ning 36% võtavad e-kirjavahetuse vähendamiseks kasutusele rakendused nagu Slack või Yammer. Kuigi keskkondi nagu Slack pole veel suured rünnakud tabanud, ei pruugi need Barracuda andmetel nende eest täiesti kaitstud olla.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.