Uudis

1 küsimus: kuidas kuuerattalised robotid Tallinna värskes lumes hakkama saavad?

starship-esi.jpg
Foto: Hans Lõugas

Osa Eestist, sealhulgas Tallinna katab selle aasta esimene korralik lumi, millegaliiklejad harjuma peavad. Tallinnas Mustamäe kandis rühivad aga lumes ja lörtsis edasi ka kuuerattalised Starshipi pakiveorobotid.

Geeniuse kaamerasilma ette jäi üks robot, mis Keskuse tänava kandis kõnniteel liikus. Lumi oli kõnniteelt roogitud, kuid seda kattis värskelt sadanud lumi, mis robotile raskusi ei valmistanud. Korra kaldus aga robot kõnnitee äärde ja jäi paksema, umbes saapakõrguse lumekihi sisse kinni. Tagurdades ukerdas ta sealt aga välja.

Uurisime ettevõttelt, kuidas pakirobotid talvistes oludes käituvad.

Starship Technologiese käidujuht (operations manager)Heidy Kerma, kuidas teie robotid lume ja lörtsiga kaetud tänavatel hakkama saavad?

Saime oma roboteid lumega testida juba möödunud talvel. Tänane ilm ei ole meie jaoks ekstreemne, huvilised võivad minna Mustamäele vaatama, kuidas saavad robotid hakkama. Üle 20 cm lume puhul jääb roboti kõht lumme kinni ehk siis ei saa ta edasi liikuda. Meie põhiturgudel ei ole selliseid ilmastikutingimusinagu Eestis. Oleme oma kontoris testinud, kuidas saavad robotid hakkama, kui teel on suured poriloigud ja seni ei ole probleeme esinenud. Üks meie põhiturgudest on Suurbritannia, kus sajab pidevalt vihma, seal samuti ei ole probleeme esinenud.

Fotod: Hans Lõugas

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses