10 asja, mida ma õppisin nädalavahetusel “Call of Duty” Battle Royale mängulaadist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Reedel tuli välja “Call of Duty: Black Ops 4” ja sellega koos esimest korda ka “Battle Royale” mängulaad niivõrd nimekas mängus. Ma veetsin nädalavahetusel selle PlayStation 4 versiooni seltsis üle 15 mängu ja mulle sai kõik palju selgemaks, milline see on ja kuhu see paigutub võrreldes kõikide teiste Battle Royale mängudega, millest enamust ma olen proovinud.

1. Pigem “Fortnite” kui “PUBG”

“Call of Duty” on praktiliselt kõiges täpselt “Fortnite’i” ja “PUBGi” vahepeal, aga kaldub pigem esimese poole. “Fortnite” on kahtlemata lihtsam mäng kui “PUBG” ja “Call of Duty: Blackout” on samuti pigem lihtne ja algajasõbralik.

Samas, kui sa oled mänginud “PUBGi”, siis annab see sulle siin suure eelise, sest mängutunnetus paistab väga paljudel mängijatel kehva olevat. Kui sa juba hüppad välja helikopterist kaardile ristisuunas selle trajektooriga ja aina kahanevasse ringi sisse liikudes hoiad meeles seda trajektoori, siis tagab see suure tõenäosusega selle, et keegi ei hiili sinule tagant ligi, vaid sina üksnes teistele. See on lihtsalt üks näide.

Mängijaid on üksi ja kahekesi kaardil korraga 88, aga neljakesi tiimis on mängijaid 100, nagu ühes õiges Battle Royale mängus olema peab.

2. Graafika on ja ei ole

Kohati näeb “Blackout” päris hea välja, aga samas võib see komistada ikka väga koledate tekstuuride otsa.

Mul on isegi tunne, et mäng näeb välja kehvem kui beetas ja mingite tekstuuride kvaliteeti on veelgi alla tõmmatud. Vähemalt mäng jookseb väga sujuvalt ja see on tegelikult isegi tähtsam.

3. Kannatlikkus viib võidule

“Call of Duty” lubab rohus hiilida ja rohtu on kaardil palju, kuid väga vähesed mängijad paistavad seda ära kasutavat, vaid mängivad seda nagu “Call of Duty” mitmikmängu või “Fortnite’i”, kus roomata ei saa.

Nagu teisteski Battle Royale’ides, siis kõige olulisem on teada, millal tulistada ja millal mitte tulistada, isegi kui sa vastast näed. Tuleb kindel olla, et suudad vastase maha võtta, muidu sa reedad enda kohaloleku ja positsiooni asjata.

Niimoodi mängides on üsna lihtne kolme parima sekka jõuda, kuhu ma sain viis-kuus korda. Lihtsalt hoia ennast tagasi ja tulista üksnes siis, kui oled 100% kindel või see on möödapääsmatu. Kaardil olevad puudealused varjud on peitmiseks suurepärased ja sind märgatakse sealt üliharva. Eks see oleneb igaühe mängustiilist, aga praegu selline lähenemine toimub “Blackoutis” väga hästi.

Paar asja veel: ringist väljaspool kaua kolada ei maksa, sest ka esimeses faasis imeb tsoonist väljaspool olek su eluriba üsna ruttu tühjaks. Ja ujumist ei maksa karta. “PUBGis” on ujumine realistlikult aeglane, siin aga ujud sa nii kiiresti nagu saaki haistnud hai.

Võit kõigest kahe vastaste mahavõtmisega, aga samas oli mul neid selles mängus kirbul üle viie. Polnud lihtsalt mõtet enda kohalolekut liiga vara reeta.

4. Õpi relvi mitmikmängus, aga sellest ei piisa

“Call of Duty” puhul on hea see, et relvi sada tundma õppida mitmikmängus ja siis sa tead, mida sul tasub üles korjata ja mida mitte. Mina pole “Call of Duty” mitmikmänge aastaid mänginud ja siis oli ka tulemuseks see, et mõne relva spray oli kõikjal mujal kui vastase peal. Siin on ka erandeid, eriti kaugrelvade ja sihikutega, sest need relvad käituvad hoopis teistmoodi kui mitmikmängus.

Kuuli trajektoorid langevad üsna kiiresti ja snaipreid või automaate koos parema optikaga saad selgeks õppida üksnes “Blackoutis”.

Menüüsüsteem, kus relvadele sihikuid ja lisasid paigaldada, on üsna ebamugav, seega kui vähegi võimalik, paigalda õigele relvale õige sihik või lisa kohe seda üles korjates. Seda võimalust pakutakse sulle kohe. Aga ära lisa siis SMG-le või pumppüssile 4x suumi, vaid vaheta enne relv automaadi vastu.

5. Hoia eemale populaarsetest sihtkohtadest

Kui “Fortnite’is” ja “PUBGis” on teatud kuumad maandumiskohad, kus on hea tulistamist harjutada, siis need on ka olemas “Blackoutis”. Samas põhjust sinna otseselt maanduda pole. Seal on paremaid relvi ja neid on rohkem, aga risk pole seda väärt.

Kaart näeb välja selline.

Kaardil, mis on tegelikult pigem keskmise suurusega või väike (tuttavaid kohti näed igas teises mängus), on parim vastaseid varitseda poppide sihtkohtade läheduses ja loota, et nad tulevad sealt koos hea noosiga. Las teised korjavad asjad sinu eest üles! Kaart on nii väike, et sa saad maanduda peaaegu ükskõik kuhu.

Kui tahad muidugi saada endale suurt killcount’i, siis võib käia nendes varasemate “Call of Duty’de” mitmikmängu kaartidel põhinevates kuumades kohtades, aga seal koridorides tulistades võid ikka väga lihtsalt mängu vara lõpetada. Battle Royale’i eesmärk on ikkagi mäng võita, mitte sellest osa võtta.

Sõidukeid soovitan kasutada üksi mängides üksnes siis, kui see on ringi jõudmiseks möödapääsmatu. Kaart on väike ja sõiduki mootorimüra kuulavad selle peal kõik, kes vähegi kuskil lähedauses on. Üldiselt sa jõuad peaaegu igalt poolt esimesse ringi ka ära joosta.

6. Paar rabedat nurka

Üldiselt töötab “Blackout” enamasti väga hästi, aga siis on paar kohta, kus asjad lähevad käest. Enamasti siis, kui sa seda kõige vähem lubada saad. Näiteks kord meeleheitlikult ringi poole joostes leidsin paadi, vaatasin et mööda jõge sõites saan kenasti ja ringi ja siis… seda paati oli võimatu manööverdada.

Lõpetasin kuival maal sellega. Või mõne nurga alt ei saa mäest alla roomata, tuleb korraks enda peanupp teistele nähtavaks teha ja roomata.

7. Ebaselged kaardiääred

“Fortnite” toimub saarel, samamoodi esimene ja kolmas “PUBGi” kaart. Teine kaart seal on osavalt kaljudega ülejäänud maailmast eraldatud. Samamoodi võiks lugu olla “Call of Duty’ga”, aga ei.

Mõnes kohas on kaardiääred visuaalselt märgitud karjaaiaga, mõnes kohas gaasitoruga, aga sa saad sealt edasi minna, lihtsalt sul kästakse tagasi vanasse heasse missoonialasse minna. Aastal 2009 võis see Xbox 360 ajastul okei olla, aga aastal 2018 on see laisk kaardidisain.

8. Jagatud ekraan

Sellest enne arendajad ei rääkinud, aga “Call of Duty” kõiki mängulaade saab mängida ka horisontaalselt jagatud ekraanil kahekesi. Isegi “Blackouti”, kuigi see mõjub mängu sujuvusele üsna laastavalt. Aga tore üllatus on see ikka, et jagatud ekraani veel teha viitsitakse.

Ära sõida, kui sul tõesti väga ei ole vaja seda teha.

9. Kasuta oskusi kohe ja alati

Asju üles korjates leiad sa ka erinevaid perk‘e, mida kasutada ja tee seda nii sageli kui on vähegi võimalik. Need annavad sulle väikseid eeliseid, nagu liigud vaiksemalt või kiiremini, aga nendest pole kasu, kui sa oled surma saanud.

10. Kas seda tasub mängida?

Jah, tasub. “Blackout” on väga lõbus ja ma mängin seda kindlasti veel. Üldpakina on see tehtud ikka väga hästi ja ma olen meeldivalt üllatunud, ma ei arvanud üldse, et “Call of Duty” Battle Royale mulle meeldima hakkab või et ma seda üldse mängin.

Tõsi, raske on hinnata, kas see kogupakk on väärt 60 eurot, seda peab juba igaüks ise hindama. “Fortnite’i” saab mängida tasuta ja “PUBG” maksab poole vähem.

“Call of Duty: Black Ops 4” on saadaval alates 12. oktoobrist arvutile, PlayStation 4-le ja Xbox One’ile. Üksikmängu esimest korda sarjas seekord kaasas pole, aga lisaks Battle Royale mängulaadile on olemas mitmikmäng ja zombide vastu koostöömängulaad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.